Šestnáctiletý Šimon Kasa z Písku, který studuje na Střední rybářské škole ve Vodňanech, podstoupil v únoru amputaci pravé nohy. Nyní potřebuje speciální protézu, se kterou bude moci sportovat i zajít na ryby. ČRS přispěl Šimonovi finančním darem, aby mu cestu k nové protéze usnadnil.

Když bylo Šimonovi sedm let, nešťastným úrazem přišel o část pravé nohy a čtyři prsty na pravé ruce. Velkou část dětství tak strávil po nemocnicích, kde se mu snažili pochroumanou nohu zachránit. To se sice podařilo, nicméně nikdy už nebyla zcela funkční. Po dlouhém zvažování tak bylo rozhodnuto o radikálním řešení a v únoru podstoupil Šimon amputaci nohy pod kolenem. Celý příběh Šimona si můžete přečíst na stránkách Konta Bariéry.

439075475 941354834660086 5134601767738585589 n

Statutární zástupci ČRS předseda Karel Mach a jednatel Roman Heimlich se se Šimonem setkali v budově Střední rybářské školy ve Vodňanech a za přítomnosti Šimonovy maminky a ředitele školy Ing. Pavla Vejsady, Ph.D., mu symbolicky předali podporu a popřáli mnoho štěstí do dalších let. ČRS přispěl Šimonovi na sportovní protézu částkou 131 250 Kč. Na této částce se v rámci organizační struktury ČRS podílely: Republiková rada ČRS, Územní svaz města Prahy, Jihočeský územní svaz, Západočeský územní svaz, Severočeský územní svaz, Východočeský územní svaz a Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

dd9ef067 e8dd 4ec0 bd5e 4cf1956457ec

784ecb86 3e33 4790 8528 f781aa7eff11

Jsme rádi, že se můžeme podílet na tom, aby se mladý rybář mohl plnohodnotně věnovat svým zájmům a přejeme Šimonovi do budoucna spousta životního elánu, štěstí a samozřejmě Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš