O víkendu 11. 3. 2023 proběhl v Budišově nad Budišovkou první letošní závod v rybolovné technice, a šlo rovnou o Halové mistrovství ČR v RT. Pořadatelství se ujal odbor RT při ÚS pro Severní Moravu a Slezsko ve spolupráci s MO Vítkov.

Bylo to vůbec poprvé, kdy byly spojeny žákovské a juniorské kategorie s kategoriemi dospělých, takže byl závod určen pro všechny aktivní závodníky. Protože ale Severní Morava není pro většinu za rohem, dorazili pouze vybraní závodníci, a celkově se tak závodu zúčastnilo něco málo přes osmdesát závodníků ze všech částí ČR, což je pro halový závod takového formátu optimální stav. Nejvyšší zastoupení měl domácí ÚS pro Severní Moravu a Slezsko s 39 závodníky, hned za nimi byl MRS s 23 závodníky, následovaly další ÚS ČRS.

IMG 20230311 083921

IMG 20230311 113655

Akce proběhla ve svižném tempu, díky velké a prostorné sportovní hale města Budišova mohli pořadatelé postavit až 14 startů, na kterých se cca 85 závodníků pohodlně rozprostřelo a závod mohl hladce proběhnout. Díky tomu si žákovské a juniorské kategorie mohly užít naplno atmosféru MiČR a o medaile se utkat i ve finálových rozhozech. Nejstarší a nejmladší kategorie měly své výsledky a medailisty vyhlášeny pouze na základě základních závodních kol a nejlepších časů. A jak dopadli závodníci?

IMG 20230311 153417

IMG 20230311 153406

V kategorii mužů zvítězil Tomáš Spáčil (Středočeský ÚS), v kategorii žen Zuzana Plachá (ÚS pro Severní Moravu a Slezsko). V juniorských kategoriích se z prvních míst radovali Jakub Schleiss (Západočeský ÚS) a Natálie Kepáková (ÚS pro Severní Moravu a Slezsko). Zlato v kategorii žáků získal Adam Smazal (MRS) a v kategorii žákyň Martina Hurníková ml. (ÚS města Prahy). A naše nejmladší kategorie ovládli Ladislav Boček (MO Vítkov) a Julie Cichoňová (ÚS pro Severní Moravu a Slezsko). Ve družstvech zvítězilo čtyřčlenné družstvo ÚS pro Severní Moravu a Slezsko. Ostatní medailisty a vítěze naleznete v kompletní výsledkové listině. Všem medailistům gratulujeme, ostatním patří poděkování za účast na šampionátu.

IMG 20230311 WA0007

IMG 20230311 WA0008

IMG 20230311 WA0011

IMG 20230311 WA0012

Závěrem akce bylo vyhlášení všech individuálních disciplín a celkových výsledků jak jednotlivců, tak družstev. Nejlepší závodníci si za své úspěchy převzali medaile speciálně připravené přímo pro tuto akci. Ty předal starosta města Budišova nad Budišovkou. Kromě toho byli závodníci odměněni také poháry a hodnotnými cenami.

IMG 20230311 WA0006

Děkujeme všem sponzorům, bez kterých by nebylo možné akci takového rozsahu zrealizovat. Dále děkujeme celému realizačnímu týmu za ochotu a kvalitně připravenou soutěž.

Jiří Plachý, za ČRS Lukáš Mareš