Číslo revíru: 441 501

Uživatel revíru: Rada ČRS

Rozloha:  50,00 ha

Popis revíru:

Revír tvoří veslařský kanál v k. ú. Račice.
Lov ryb je povolen pouze z ostrova a z částí břehů ohraničených kolmými průměty konců ostrova na bližší břeh ostrova - vyznačeno tabulemi. Od 1. 11. do 28. 2. je lov ryb povolen po celé ploše kanálu (pokud jsou odstraněny bójky). Na revíru platí zákaz lovu ryb při závodech veslařů a kanoistů (viz termínová listina na www.racice.info) a ze zařízení sloužících pro potřeby pořádání závodů veslařů a kanoistů a pro potřeby sportovních tréninků na kanále. Handicapovaní rybáři mají povolen lov ryb také z mola vedle betonového sjezdu na levé straně cílové části kanálu (GPS 50°27'29.178"N, 14°20'52.761"E). V celém objektu platí zákaz stanování, zákaz rozdělávání ohňů a jakékoliv manipulace s kameny na břehových partiích. Osoba provádějící lov je povinna udržovat v objektu pořádek a řídit se pokyny zaměstnanců Sportcentra Račice, a.s. Porušení výše uvedených pravidel bude posuzováno jako závažný přestupek proti Rybářskému řádu.

Celorepubliková, celosvazová a územní povolenka platí současně i jako vstupenka do areálu veslařského kanálu pro potřeby výkonu rybářského práva. Případný doprovod je povinen si zakoupit vstupenku.

Při lovu na nástražní rybku se smí použít pouze celá nástražní rybka, jejíž délka je minimálně 15 cm. Minimální délka všech druhů ryb, kromě těch, které mají podle vyhlášky č. 197/2004 Sb. určenu vyšší, se stanovuje na 15 cm. Toto ustanovení platí i pro přechovávané nástražní rybky.
Horní míra u kapra obecného je 70 cm. Ulovený kapr nad 70 cm (včetně) se musí bez prodlení a s maximální šetrností vrátit zpět do rybářského revíru, kde byl uloven.

Lov ryb pod ledem - lov na dírkách
Na základě rozhodnutí Krajského úřadu Ústeckého kraje, odboru životního prostředí a zemědělství, č. j. 2443/ZPZ/2018-5, z 18. 7. 2018, byla povolena výjimka ze zakázaného způsobu lovu ryb pod ledem na rybářském revíru č. 441 501, Veslařský kanál Račice, v období od 1. 12. 2018 do 10. 3. 2019.

Podmínky lovu ryb v době povolené výjimky ze zakázaného způsobu lovu ryb pod ledem:

• lov ryb pod ledem je povolen pouze po úplném zamrznutí vodní hladiny,
  • minimální souvislá tloušťka ledu musí být alespoň 10 cm,
  • vzdálenost lovících musí být při lovu ryb pod ledem min. 5 m,
  • průměr otvorů při lovu ryb pod ledem může být max. 25 cm,
  • při lovu ryb pod ledem se použije 1 udic,
  • každá osoba provádějící lov ryb pod ledem se musí před vstupem do areálu Veslařského kanálu Račice zapsat do sešitu u brány, kde uvede datum lovu, jméno a příjmen,
  • osoby provádějící lov ryb pod ledem musí dbát informací na informačních tabulích před vstupem do areálu Veslařského kanálu Račice a respektovat případný zákaz vstupu na led z důvodu bezpečnosti.

Na revíru platí mimopstruhové povolenky celorepublikové, celosvazové a územní povolenky všech územních svazů ČRS.

Místa vhodné pro handicapované rybáře

GPS souřadnice: 50°27'29.178"N, 14°20'52.761"E

Handicapovaní rybáři mají povolen lov ryb z mola vedle betonového sjezdu na levé straně cílové části kanálu.