Číslo revíru: 441 501

Uživatel revíru: Rada ČRS

Rozloha:  50,00 ha

Popis revíru:

Revír tvoří veslařský kanál v k. ú. Račice.Lov ryb je povolen pouze z ostrova a z částí břehů ohraničených kolmými průměty konců ostrova na bližší břeh ostrova - vyznačeno tabulemi. Od 1. 11. do 28. 2. je lov ryb povolen po celé ploše kanálu (pokud jsou odstraněny bójky). Na revíru platí zákaz lovu ryb při závodech veslařů a kanoistů (viz termínová listina na www.racice.info) a ze zařízení sloužících pro potřeby pořádání závodů veslařů a kanoistů a pro potřeby sportovních tréninků na kanále. Handicapovaní rybáři mají povolen lov ryb také z mola vedle betonového sjezdu na levé straně cílové části kanálu (GPS 50°27'29.178"N, 14°20'52.761"E).

Lov ryb pod ledem - lov na dírkách

Na základě rozhodnutí Krajského úřadu Ústeckého kraje, odboru životního prostředí a zemědělství, č. j. KUUK/51853/2019/ZPZ, z 15. 5. 2019, byla povolena výjimka ze zakázaného způsobu lovu ryb pod ledem na rybářském revíru č. 441 501, Veslařský kanál Račice, v období od 1. 12. 2019 do 10. 3. 2020 a od 1. 12. 2020 do 10. 3. 2021.

Bližší podmínky výkonu rybářského práva v době povolené výjimky ze zakázaného způsobu lovu ryb pod ledem:

• lov ryb pod ledem je povolen pouze po úplném zamrznutí vodní hladiny,
  • minimální souvislá tloušťka ledu musí být alespoň 10 cm,
  • vzdálenost lovících musí být při lovu ryb pod ledem min. 5 m,
  • průměr otvorů při lovu ryb pod ledem může být max. 25 cm,
  • při lovu ryb pod ledem se použije 1 udice,
  • každá osoba provádějící lov ryb pod ledem se musí před vstupem do areálu Veslařského kanálu Račice zapsat do sešitu u brány, kde uvede datum lovu, jméno a příjmení,
    osoby provádějící lov ryb pod ledem musí dbát informací na informačních tabulích před vstupem do areálu Veslařského kanálu Račice a respektovat případný zákaz vstupu na led z důvodu bezpečnosti.
Na revíru platí mimopstruhové povolenky celosvazové, celorepublikové a místní povolenky.

Místa vhodné pro handicapované rybáře

GPS souřadnice: 50°27'29.178"N, 14°20'52.761"E

Handicapovaní rybáři mají povolen lov ryb z mola vedle betonového sjezdu na levé straně cílové části kanálu.