iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
 1. Tropická ryba ostenec, která je známá svou agresivitou, se na sociálních sítí stala hitem. Pomohla jí k tomu tlama, která vypadá jako lidská ústa.

  The post Ryba s lidskými ústy se stala hvězdou internetu. Jedná se o nejagresivnější rybu rudého moře! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 2. Dětské závody proběhly 4. července na nádrži Záhorská. Zúčastnilo se jich celkem 33 dětí ve dvou věkových kategoriích. Soutěžilo se v poznávání ryb, rybolovné technice, ale také v chytání ryb!

  The post Dětské závody MO Kladruby se vydařily! Největší rybu ulovila dívka appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 3. Jde o peruánský národní pokrm připravovaný ze syrových ryb, nejčastěji z tresky nebo halibuta, může být však i jiná bělomasá ryba. Ve Střední i Jižní Americe existuje mnoho variant tohoto pokrmu.

  The post Ceviche. Peruánské národní jídlo appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 4. Takzvané magické datum 16. 4. je již zase dlouho za námi a já se v různých rybářských periodikách opět dočítám o skvělých zážitcích rybářských kolegů, kteří vyprávějí, jak si v druhé půlce dubna a na začátku května skvěle zachytali.

  The post Nepořádek kolem řek. Kdo by ho měl uklidit? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 5. Mezi nenápadné druhy ryb, které zajímají rybáře obyčejně jenom tehdy, když shání vhodnou nástrahu na lov dravých ryb, patří i hrouzci. Na pečené „grundle“, oblíbené labužníky ještě za první republiky, si snad už nevzpomene nikdo. Na rozdíl od rybářů mají s hrouzky ichtyologové letité patálie, které, jak se zdá, ještě neskončily.

  The post Rozeznáte jednotlivé druhy hrouzků? Víte, kolik jich vlastně je? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 6. Candát trochu jinak. Většina z vás zná určitě kuře z KFC, co když se tak udělá ryba? Vznikne velmi zajímavé a chutné jídlo.

  The post Candát ve zlatých šupinách appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 7. Kolikrát v životě se vám povede úlovek sumce přes dva metry? Ivo Zbořil si celý souboj dokonce natočil.

  The post Video: Rybář ulovil sumce 241 cm! Celý souboj natočil appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 8. Boleni jsou rychlí, velice opatrní dravci. Přestože jsou hojně rozšířeni snad ve všech typech vod, pstruhová pásma nevyjímaje, jejich lovu se z velmi početné rybářské obce věnuje jen zlomek kolegů. Přitom přelstít tyto stříbrné rychlíky při dodržení několika málo zásad není nikterak složité. Množství ulovených bolenů se dá srovnávat snad jen s okouny, když takzvaně trefíte jejich den.

  The post Jdeme na boleny aneb Jak ulovit stříbrné torpédo appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 9. Západočeská Rybářská stráž (RS) vyrazila minulý týden ve spolupráci s policíí a hasiči na kontrolu některých vodních ploch. Za hrubé přestupky sbírala povolenky.

  The post Rybářská stráž pracuje i o prázdninách. Minulý týden zabavila několik povolenek za hrubé přestupky appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 10. V minulém díle se nám podařilo ulovit krásného tlouště na pstruhovém potoce. Úspěšnou nástrahou byl wobbler, to však není jediná nástraha, který na stříbrná torpéda platí.

  The post Lehká přívlač na našich vodách Hurá na tlouště! (2) appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok