iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
  1. K úniku neznámé látky došlo na Bečvě v oblasti místní části Juřinka včera 24. listopadu. Na toku se tvořila pěna, ryby však tentokrát neumíraly, ujistil iRybářství.cz jednatel Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko Ing. Rostislav Trybuček.

The post Ryby v Bečvě tentokrát neumíraly, ujistil jednatel Severomoravského ÚS appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

2. Český rybářský youtuber Tadeáš Malák se tentokrát vypravil na řeku. Chytal na obyčejnou nástrahu, přesto se mu podařilo chytit několik krásných kaprů a podouství.

The post Jak na kapry v zimě? Stačí obyčejná nástraha appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

3. Dítě je vnímavé na okolní podněty a už od útlého věku přejímá něco z chování dospělých. Bohužel napodobuje nejen pozitivní věci, ale i příklady, které zrovna nejsou hodné následování. Nejinak tomu je i u rybářů.

The post Mládež ve znalosti Rybářského řádu strčí veterány do kapsy. Přesto potřebují následovat dobrý příklad appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

4. V úterý 24. listopadu došlo k dalšímu úniku neznámé látky do Bečvy. Velitel hasičského sboru nedoporučuje jakýkoli kontakt s vodou, koupání domácích mazlíčků ani odebírání vody z řeky.

The post Došlo k dalšímu úniku neznámé látky do Bečvy appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

5. Po desítkách dobrovolníků a Místních organizací, které přispěly na nápravu škod vzniklých 20. září otravou Bečvy, se přidávají i některé územní svazy. Konkrétně Jihočeský územní svaz a Středočeský územní svaz.

The post Jihočeský ÚS podává pomocnou ruku. Přispěje na novou násadu do Bečvy appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

6. Na stůl se opět dostává možný zákaz používání olova jako rybářských zátěží. Tento zákaz má zatím platit pouze v mokřadech, i to by však pro rybáře mohlo znamenat velký problém a vést i k neodvratnému celoplošnému zákazu.

The post Ve středu proběhne hlasování o zákazu olova v Evropském parlamentu. ČRS je jednoznačně proti! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

7. Rybářský svět se neustále mění, vybavení se zlepšuje, zjemňuje... Jaký vliv mají nové trendy na počty ulovených a odnesených ryb z vod Českého rybářského svazu?

The post Jsou sumci přemnoženi? Ubývají z našich vod candáti? Podívejte se na úlovky vybraných ryb ze svazových vod appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

8. Severočeští rybáři se rozhodli podpořit v příštím roce některé druhy reofilních ryb celoročním hájením. Toto opatření však bude platit jen na některých revírech.

The post Severočeský ÚS bude příští rok celoročně hájit více druhů ryb appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

9. Přijde-li řeč na historii rybničního chovu ryb, obvykle nám před očima jako hlavní produkovaná ryba vytane kapr. Na samém úsvitu této historie to ale tak jednoznačné nebylo. Tehdy často v rybnících vládla štika, nikoliv z vůle rybníkářů, ale z vůle Matky Přírody. Například ve starých archivních dokumentech z Francie z konce 15. století se právě o štice hovoří jako o hlavním chovaném druhu v rybnících.

The post Štika versus kapr. Kterou rybu chovali rybníkáři častěji? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

10. Jednou v létě jsme se s kamarádem rozhodli jet na týden na ryby na Orlík. Po velkých přípravách jsme plně vybaveni vyrazili a začali objíždět známá místa v horní části přehrady. Vezli jsme i nezbytnou pramici, která je zde velkou výhodou vzhledem k těžko po souši přístupným místům u vody.

The post Novomanželé požádali partu rybářů o rybu. To se jim však vymstilo appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.