iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
  1. Jednoduchý, přesto velmi chutný recept, který zvládnou i kuchařští zelenáči. Můžete použít kapra nebo lína.
    Vhodné jsou také ryby, které je třeba v kuchyni více nakořenit, například cejna nebo tlouště.

The post Ryby na sardeli a dijonské hořčici appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

2. Rybařina je krásný koníček. Nejde ani tak o tahání ryby za rybou, jako spíš o čas strávený v přírodě. Ať už sám nebo s kamarády. A když pak přijde vytoužená ryba, můžeme si užít souboj stejně, jako Honza na videu.

The post VIDEO: Vyhlášení soutěže o nejlepší dětské video. Třetí místo appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

3. Krajský úřad Středočeského kraje zrušil v pondělí 21. října zákaz konzumace ryb z Berounky. Jejich zdravotní nezávadnost se totiž nepotvrdila.

The post Zákaz konzumace ryb z Berounky a Úhlavy se ruší appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

4. Při lovu candáta můžeme použít mnoho různých nástrah. Vyznavači umělých šidítek sáhnou jistě po gumě nebo wobbleru. Ti kteří rádi chytají na rybičku, mají také více možností. Mohou nastražit rybku živou, nebo mrtvou, a to jen ocásek anebo pouze cáry masa.

The post Ocásek versus rybí cáry. Co je na candáty účinnější? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

5. Je třeba učit děti nejen sedět u vody, ale také aktivně lovit. Čtvrté místo naší soutěže o nejlepší video dětského rybáře obsadili Max a Nelinka.

The post VIDEO: Vyhlášení soutěže o nejlepší dětské video. Čtvrté místo appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

6. Na Veslařském kanále Račice se od čtvrtka 17.10. do neděle 20. 10. 2019 utkalo celkem 27 dvoučlenných týmů. Lov probíhal nepřetržitě dvacet čtyři hodin denně. úlovků bylo opravdu velké množství, většina jich však nedosahovalo minimální bodované hranice 1,5 kg.

The post V Račicích se chytil kapr přes čtrnáct kilo, Pohár předsedy ČRS vyhráli rybáři z Týnce nad Labem appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

7. Jednoho krásného dne přišel na brněnském rybářském veletrhu Sedlo s nápadem vyrazit na ryby do Itálie. Trvalo mi asi pět sekund, než jsem se rozmyslel a souhlasil. Později se k nám dvěma přidal i Eli se Zdendou. Jako hlavní guru a průvodce jel Karel, který má hodně evropských rybářských zkušeností. Námi zvolená destinace, kanál Bianco v provincii Lombardie poblíž města Mantova, patří ke všemu mezi jeho oblíbené vody. Cílovými rybami naší výpravy jsme určili kapra a sumce.

The post Italský propadák appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

8. Dravé ryby se nejčastěji krmí ráno a večer. S přicházející zimou se tato perioda posouvá částečně i do dne. Přesto se občas stane, že sedíte na místě, kde dravci určitě jsou, ale nemáte jediný záběr. Nezbývá než si alespoň užít pobyt u vody a příště doufat ve víc štěstí.

The post Dravou rybu je nutné vysedět appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

9. Pesticidy, které se do Berounky dostaly z Drnovského potoka a Úhlavy po úniku látek k moření dřeva v Klatovech, nadále postupují. Čelo kontaminace by mělo dorazit na soutok Berounky a Vltavy v průběhu neděle, uvedl Krajský úřad Středočeského kraje.

The post Pesticidy se k soutoku Berounky a Vltavy dostanou v neděli, Západočeský ÚS odvolal zákaz konzumace ryb appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

10. Čeburašku v Rusku znají všichni. Jde o animovanou postavičku s velkýma ušima a vykulenýma černýma očima. Stejný název dostal i letoun české výroby LET-410. Ke mně se tento název dostal až ve spojení s rybářským vybavením a tak se do podvědomí rybářů čeburaška dostává jako vyměnitelná jigová zátěž, kterou rybáři používají při přívlači.

The post Čeburaška. Animovaná postavička, letoun, ale i vynikající pomůcka při přílvači appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.