iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
  1. V květnu 2017 jsem měl příležitost navštívit pár jezer ve Skotsku, samozřejmě s muškařským prutem v ruce. Bydlel jsem v malém městečku Auldearn poblíž Inverness, hlavního města severní části Skotska. Kolem se rozprostírají krásné hory plné jezer, takže mým cílem bylo zkusit ulovit v nějakém horském jezeru divoké potočáky.

The post Na divoké pstruhy do Skotska appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

2. Rybaření může být nebezpečnější, než si možná myslíte. Na háčky v rukách či pořezané prsty od vlasce jste už pravděpodobně zvyklí. Ale co takhle ryba, která by vám probodla krk? Právě to se stalo šestnáctiletému mladíkovi z Indonésie.

The post Mladík vyplašil jehlici prudkým světlem. Ta mu při výskoku probodla krk appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

3. Není to dlouho, kdy jsem se přestěhoval poblíž jedné nejmenované malé řeky. Labe, které je pro mě srdeční lokalitou, také nemám daleko. Jenže tato podstatně menší řeka mě očarovala na první pohled. Svým klidem i přírodou.

The post Z Labe utekl na malou říčku. Takové kapry nikdo nečekal! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

4. Pojem revitalizace má řadu významů. Toto latinské slovo znamená obnovení nebo oživení. Oživovat či obnovovat můžeme opravdu vše, od místních tradic až po odvodněné louky.

The post Revitalizace aneb Vytváření a obnova tůní appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

5. Pořádný žvanec rohlíku napíchnutý na „gigaháčku“ ležícím na dně kus od krmítka. Na velkou rybu je přece zapotřebí nastražit velkou nástrahu! Nic se nesmí nechat náhodě! Co kdyby zabral poslední pěkný lysec, který se ještě prohání v půlhektarovém rybníčku!

The post Správný zásek. Jak zasekávat tak, abychom ryby nemrzačili appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

6. Naši dávní prapředkové byli velice dobrými pozorovateli přírody. Proto jim neunikla ani skutečnost, že některé rostliny, když jsou poraněné a spadnou do vody, způsobí rybám omámení nebo i smrt. Od tohoto poznatku byl už jenom krůček k záměrnému použití jedovatých rostlin při lovu ryb.

The post Lov ryb pomocí jedů appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

7. „Čau Bobe,“ volá mi přítel a poslední český Viking, Zdeněk Hofman. „Co takhle Sázava a sumec na bójku? Minulý týden jsem tady chytil devadesátku štiku. Jo, Bobe, bójky fungují. To jsou dlouhý léta praxe. Jo a Léňa tam bude chvíli taky.“

The post S českým vikingem na sumce (1) appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

8. Rybářskou výpravu do Krkonoš jsme plánovali dlouho. Předem jsem zamluvil dvoulůžkový pokoj v hotelu u Labské přehrady, kam jsme měli namířeno. Lákalo nás vyzkoušet si chytání pstruhů z belly boatů a povodit si bojovné ryby. Reference kamarádů byly velice příznivé.

The post Splněné přání od ulovené zlaté rybky aneb Lov na Labské appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

9. Za všechno prý mohou chlapi… O rodinu se nestarají a vůbec celé to rozmnožování mají tak nějak zúženo do představ krátkodobých gymnastických výkonů zakončených rychlým nástupem posilujícího spánku. Báli jste se zeptat, zda je to v moři stejné?

The post OBRAZEM: Všechno, co jste chtěli vědět o moři a báli jste se zeptat (2) – rodící samci appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

10. Úvodní informace tohoto článku budou pro mnohé asi trochu nudné a připomenou nám hodiny chemie, ovšem vyrobený produkt je natolik zajímavý, že bychom o něm měli alespoň něco vědět. Tak tedy s chutí do toho! PVA - polyvinylalkohol je bílý prášek krystalického charakteru.

The post Znáte dobře své náčiní? Poradíme, jak použít PVA materiály appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.