Aktuální povolená denní doba lovu je: 04:00-24:00 na MP revírech a 6:00-21:00 na P revírech.

Nejčastěji hledané: MP revíry, P revíry, Rybářský řád, Rybářský kalendář

iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
  1. Od poloviny února je řeka Slaná, která odvodňuje většinu středovýchodního Slovenska, zbarvená dočervena. Důvodem je kontaminovaná důlní voda, která vytéká z dolu na železnou rudu v areálu bývalého důlního podniku Siderit v obci Nižná Slaná. Nedávný ichtyologický průzkum potvrdil smutnou zprávu – v řece vymřelo vše živé.

The post Slovenská řeka Slaná je úplně mrtvá. Otrávily ji chemikálie ze železorudného dolu appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

2. Nepatří mezi nejběžnější ani nejúčinnější způsoby lovu, určitě však přinášejí nejvíce čistých adrenalinových zážitků. Děj, který se jinak odehrává kdesi pod hladinou, sledujete v přímém přenosu. Leckdy nejste ochuzeni ani o doprovodné zvukové efekty. V tom vynikají zejména boleni a štiky, uchvátí vás ale i naprosto tiché a elegantní sebrání lipana.

The post Poppery, vzrušující lov z hladiny appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

3. Tandoori je indická omáčka, ale i název pro hliněnou pec, ve které se kusy masa, drůbeže a ryb pečou naložené v pikantní marinádě. V našich podmínkách tresku úspěšně upečeme pod grilem v troubě, popřípadě na venkovním grilu na dřevěném uhlí.

The post Treska tandoori appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

4. Mnozí rybáři o něčem podobném sní celý život, mladému Callumovi se to podařilo v jedenácti letech. V jezeře nedaleko francouzské Remeše ulovil gigantického kapra. Úlovek, jaký se podaří jednou za život.

The post Jedenáctiletý chlapec ulovil krále kaprů, vážil přes 40 kg! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

5. Na Rožmitálském potoce v okrese Český Krumlov byl minulý týden prokázán výskyt račího moru. Jihočeský územní svaz ČRS proto důrazně upozorňuje na zákaz přenášení raků z místa jejich výskytu. Rakovi již není pomoci a dojde pouze k rozšíření nákazy do další oblasti. Jihočeští rybáři o události informují na svých stránkách.

The post Na jihu Čech se objevil račí mor appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

6. Feeder bývá často spojován s rybí drobotinou. Nemusí to tak být. Díky své citlivosti je vhodný pro chytání jakýchkoliv ryb. Býložravých i dravců. Feeder zvládne nejen menší cejny, plotičky nebo kapří dorostence. Posvítí si i na štiky, candáty a vzrostlé kapry.

The post Lov velkých kaprů na feeder appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

7. Státní zástupce Jiří Sachr podal stížnost na rozhodnutí vsetínského okresního soudu v kauze otravy Bečvy. Soud mu před týdnem vrátil kauzu předloňské otravy řeky k došetření.

The post Přehazování horkého bramboru pokračuje. Soud nejprve vrátil případ otrávené Bečvy žalobci, ten nyní podává na soud stížnost appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

8. V termínu 13. – 15. 5. proběhlo v jižních Čechách XXXIV. mistrovství ČR v lovu ryb udicí – muška na řece. Pořadatelem šampionátu byl ČRS, Jihočeský ÚS a Muškařský klub RSK České Budějovice, akce se konala s pověřením Rady ČRS, která o tom informuje na svých stránkách.

The post O víkendu proběhlo na Vltavě ve Vyšším Brodě mistrovství ČR v LRU – muška na řece appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

9. Latinsky ji říkáme Vimba vimba a domov má v řekách vlévajících se do Severního a Baltského moře. V našich řekách se s touto rybou můžeme také setkat jak v povodí Labe, Vltavy, tak i Moravy – v cejnovém či parmovém pásmu. Podoustev ovšem někdy vytahuje až do lipanového pásma.

The post Podoustev říční je pohledná a vděčná ryba appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

10. Recept na hutnou, výbornou rybí polévku z ruské kuchyně. Vhodné jsou větší kusy ryb, které mají málo mezisvalových kůstek.

The post Rybí boršč appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.