iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
  1. Ačkoli nerybařím, trávím na rybách podstatnou část volného času. Jsem totiž žena rybáře. Ne ta v pravém slova smyslu – můj rybář mi zkrátka u vody říká: „Ženo.“ Někdo by toto oslovení mohl brát jako hanlivé nebo snad urážlivé. Já jsem ale hrdá na to, že jsem žena a neméně na to, že můj muž je rybář.

The post Jak být ženou rybáře a nezbláznit se z toho appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

2. Než se do čehokoliv neznámého pustíte, je třeba se nejprve seznámit se zákonem. A to i v případě, že se jedná o usmrcení zvířat, v našem případě ryb.

The post Učíme se ve Vodňanech: Postupy při usmrcení ryb appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

3. Plotice obecná z čeledi kaprovitých patří k našim nejznámějším rybám a spadá do kategorie tzv. bílých ryb. Žije v hejnech a obývá stojaté i proudné vody.

The post Rybaření vesele i vážně: Trofejní plotice appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

4. Začíná s vámi chodit k vodě syn nebo dcera? Propadli stejně jako vy kouzlu rybaření? Chcete jim pořídit první povolenku? Dobrá zpráva je, že by mohla být zdarma.

The post Máte doma malého rybáře? Pořiďte mu první povolenku zdarma! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

5. Mnozí z nás se o své náčiní nestarají vůbec a berou ho jako spotřební zboží, které když doslouží, vyhodí a koupí nové. To je ale škoda…

The post Jak připravit navijáky na novou sezonu appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

6. V dnešním díle se zaměříme na složitější téma, které se bude týkat genetiky ryb. Každý druh je jedinečný a vyvíjel se po dobu tisíců let. Ovšem člověk mnohdy svými zásahy dokáže tuto evoluci pozměnit. Bohužel se nemusí vždy jednat pouze o kladné změny.

The post Učíme se v Třeboni: Genetická ochrana druhu appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

7. Chutná pomazánka z uvařených ryb (makrela, treska atd.) S úspěchem lze použít i rybu sladkovodní, která má méně kostí, nebo ryby vyuzené.

The post Švédská rybí pomazánka appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

8. Nechce se vám přes noc končit s rybařením a vracet se domů v nejlepším? Český rybářský svaz zveřejnil na svých stránkách seznam revírů, kde bude v roce 2023 povolený čtyřiadvacetihodinový rybolov. Seznam najdete níže v článku.

The post Kde bude povolený nonstop rybolov v roce 2023? Tady je seznam revírů! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

9. Každému z nás se u vody určitě přihodily rozmanité zážitky. Mnohem méně je však situací, které sice s rybařením souvisejí, ale stanou se doma. A ještě méně je zážitků, kdy je ve všem rybář zcela nevinně.

The post Úhoří budíček appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

10. Na začátku ledna jsme informovali, že v jezeru v parku Boženy Němcové v karvinském Fryštátě uhynuly desítky ryb, mezi nimi kapři, štiky, úhoři, plotice a cejni. Včera obdržela karvinská radnice výsledky šetření a rozborů vody. Píše o tom Moravskoslezský deník.

The post Úhyn v karvinském jezeře objasnil rozbor vody a mrtvých ryb. Došlo k protiprávnímu jednání? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.