iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
 1. Ruský boxer Ilja Medveděv si vyšel se dvěma přáteli na ryby v Ťumenské oblasti na území západní Sibiře. Pak se ale rybářská pohoda pořádně zvrtla, když je napadl rozzuřený medvěd. Podle prvotních informací šelma nejprve zabila osmačtyřicetiletého muže, a pak zaútočila i na Medveděva.

  The post Tragický konec rybaření na Sibiři: Medvěd jednoho lovce zabil a těžce poranil známého boxera appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 2. Nákupem 130 kusů vánočních ozdob ve tvaru ryby za bezmála třináct tisíc korun se vsetínská radnice zapojila do dobročinného projektu Ryba pro Bečvu. „Na podporu obnovy života v řece Bečvě stižené loňskou ekologickou havárií jej organizuje vsetínské výrobní družstvo IRISA,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

  The post Vánoční ozdoby ve tvaru ryby. Vsetínská radnice pomáhá při obnově života v Bečvě appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 3. Už jsem roztrhal několik rybářských broďáků a bot, prochodil několik podrážek… U vody jsem prostě strávil spoustu času, a tak se mohu ohlížet a vzpomínat, jak kde a kdy bylo. V hlavě mám opravdu hodně krásných vzpomínek. Toulám se s fotoaparátem, a tak mám tolik fotografií ryb, které jsem ošálil, že je nikdy nespočítám.

  The post Dvě tůně: O smutku v duši a hledání naděje appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 4. Terčem útoku neznámého pachatele se v pátek 15. října nad ránem stala expozice Živá voda v Modré u Velehradu na Uherskohradišťsku. Někdo tam vylil do vody naftu. Skvrnu na hladině následně museli likvidovat hasiči. Zatím nebyl zjištěn úhyn ryb, kterých tam žije na dvacet druhů. Událost šetří Policie ČR a ČIŽP. Informoval o tom Deník.cz.

  The post Sabotáž psychicky narušeného jedince? Zatím neznámý pachatel vylil naftu do expozice plné ryb appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 5. Na řece Chrudimce u obce Vítanov došlo v neděli 5. září k úhynu více než 60 kg ryb u čistírny odpadních vod, do které jsou odváděny splašky z nedalekého Hlinska. Podle místních rybářů se podobné otravy v těchto místech bohužel stávají pravidelně. Úřady viníka nenašly.

  The post Úředníci nezjistili příčinu úhynu ryb na Chrudimce, čistička za tím podle nich není appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 6. Dříve nejběžnější ryba tůněk a návesních rybníčků – karas obecný – je v České republice na pokraji vyhynutí. Ačkoli je mistrem v přežívání nehostinných podmínek, přišla o své původní přirozené biotopy. Navíc ji z vodního prostředí vytlačuje silná konkurence v podobě invazního karase stříbřitého.

  The post Víte, kde žije karas obecný? Pomozte vědcům s jeho záchranou! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 7. Po třech dnech a třech nocích je dobojováno. Vítězný tým kaprařského závodu Pohár předsedy ČRS ulovil 198 bodovaných ryb, celkem rybáři z račického kanálu vylovili 1506 bodovaných ryb o hmotnosti téměř 4 tuny. Ačkoliv to tak dlouho nevypadalo, alespoň jednu bodovanou rybu nakonec chytily všechny týmy.

  The post Pohár předsedy ČRS, den poslední: Rybáři ulovili 1506 ryb o hmotnosti téměř 4 tuny appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 8. K tomuto jednoduchému receptu můžete použít mořské i sladkovodní ryby, dbejte však na to, aby to byly druhy, které mají méně kostí. Takto často připravuji tresku.

  The post Ryba v žloutkovém těstíčku podle japonské kuchyně appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 9. V pátek už nepršelo, zato začalo silně foukat, a to od konce kanálu k jeho začátku. To ještě prohloubilo trápení týmů v sektoru A na konci kanálu, kde jsou k deváté hodině ranní, kdy se stanovilo další průběžné pořadí, stále dva týmy bez jediného úlovku – po zhruba třiadvaceti hodinách.

  The post Pohár předsedy ČRS, den druhý: Prokletý konec kanálu, 350 ulovených ryb a úžasná noc pro některé týmy appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 10. Závod Pohár předsedy ČRS nespočívá jen v ultimátním kaprařském zápolení. Taky jde o dobrou věc. Ke tříleté Natálce Černé z Račic se osud nezachoval vůbec fér. Trpí mnoha vývojovými vadami. Narodila s nemocí, která jí znemožňuje přijímat potravu normálním způsobem, takže je krmena hadičkou zavedenou přes břišní stěnu do žaludku. Užívá léky na epilepsii a stále je rozumově na úrovni novorozence. Rybáři, kteří právě závodí na račickém kanálu, Natálku finančně podpoří.

  The post Každá ryba pomáhá: Na pomoc Natálce se mezi závodníky vybere částka přes 35 tisíc korun appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok