iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
  1. Ode dneška platí nová sada opatření ke zhoršující se epidemické situaci. Všichni rybáři netrpělivě čekají na další upřesnění, jak to bude s vycházkami k řece. Tady jsou.

The post Ministerstvo zemědělství žádá: Rybáři a myslivci, omezte teď raději lov a rybolov! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

2. Blíží se jaro, slezl sníh a odkryl vše, co po sobě nezodpovědní návštěvníci u břehů našich řek a rybníků zanechali. „Dva pytle odpadků jsem posbíral za deset minut, a to jen kolem místa, kde jsem seděl. Nevím proč se lidi u vody chovají jako u sebe doma,“ povzdechl si na Facebooku rybář s přezdívkou Tonsek Chumchal z Karviné.

The post Jsou rybáři čuňata? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

3. Na jednu stranu jde o jeden z historicky nejstarších způsobů lovu ryb. Na stranu druhou můžeme najít na Youtube spoustu videí, na kterých parta lovců střílí šípy z člunu na všechno, co se pod nimi pohne. Kde je hranice mezi humánním rybolovem a týráním?

The post Bowfishing: Týrání ryb, anebo atraktivní způsob rybolovu? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

4. Vláda v pátek večer vydala novou sadu opatření ke stále se zhoršující epidemiologické situaci. Od pondělí občané nebudou moct tři týdny až na výjimky cestovat mezi okresy, na vycházky musí lidé chodit pouze po obci, kde navíc bude potřeba bez výjimky rouška. Jak se tato opatření dotknou nás rybářů?

The post Česko svírají další protiepidemická opatření. Jak to bude s vycházkami na ryby? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

5. Orel bělohlavý je čtvrtý největší orel světa s rozpětím křídel až 2,4 metru. A perfektní rybář, jak můžete vidět na videu. Nejradši má lososy a pstruhy. Loví je tak, že se snese nad hladinu a kořist chytí silnými drápy. Při požírání drží rybu jedním pařátem a druhým jí trhá tělo.

The post Už Indiáni ho uctívali pro jeho majestátnost. Jak loví ryby orel bělohlavý? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

6. Desítky plameňáků růžových uhynuly v posledních dnech v mokřadech na severu Řecka. Důvod? Podle místních ochránců přírody se otrávili olovem, které tam zůstalo po myslivcích a rybářích.

The post Řečtí plameňáci spolykali olovo a uhynuli. Tvrdí to ochránci appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

7. Rybářská sezona se pomalu blíží. Většina z nás se už nemůže dočkat prvních jarních slunečních paprsků. Pojďme se však ještě na chvíli zastavit a zkontrolovat si svou výbavu, abychom pak u vody nezaplakali nad výdělkem.

The post Jak připravit pruty na novou sezonu appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

8. Bývaly doby, kdy bylo vyder na našem území málo. Tohle už ale dávno neplatí, dnes je vydra pravou rybářskou noční můrou. Jen na území Východočeského územního svazu evidují rybáři více než 770 kusů vyder, které v roce 2020 způsobily škody v hodnotě 21 milionů korun.

The post Nemilosrdný predátor na vrcholu sil: Kdo zachrání ryby před vydrou říční? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

9. Hanako, šarlatově zbarvená jikernačka koi kapra, se vykulila v roce 1751 a uhynula 7. července 1977. Jméno Hanako v japonštině znamená „květinová dívka“. Posledním majitelem Hanako byl dr. Komei Košihara.

The post Nejstarší kapr žil přes 220 let. Narodil se ještě před založením USA appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

10. Nejen ledňáčci, ale i další zvířata by byla v ohrožení po schválení pozměňovacího návrhu Josefa Kotta (ANO), shodují se ochranáři. Zemědělci, vodohospodáři nebo lesníci by při své činnosti už nemuseli brát ohledy na silně ohrožené druhy živočichů. Ochránci varují, že některá zvířata by kvůli tomu mohla i úplně vyhynout.

The post Zmizí ze břehů našich řek ledňáček? Přílepek k invazní novele má usnadnit boj s hrabošem, ohrozí ale vzácné živočichy appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.