iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
  1. K rybářům a jejich koníčku určitě patří i rybářská latina. Bez šťavnatě vyprávěných příhod a zážitků, různě přikrášlených nebo zcela smyšlených, se neobejde prakticky žádná rybářská sešlost, ale často ani posezení u nahozených prutů.

The post Pravda, nebo lež? Candátí lože appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

2. Při čtení několika článků zabývajících se lovem na pelety jsem začal přemýšlet, jak vyzrát nad starostmi, které rybáře v souvislosti s touto nástrahou trápí. První z nich je nastražování pelet (potřeba speciální koncovky, silikonového kroužku atd.) a druhá jejich relativně krátká životnost ve vodě.

The post Punčoška, svůdné řešení appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

3. Mořský rybolov s použitím lodi má bezesporu mnoho výhod. Pomocí echolotu si najdete vhodná místa pro lov (zlomy, lavice, vraky) nebo hejna nástražních rybek. Poté už stačí nad zlomem či vrakem driftovat a čekat, až se některému z dravců zachce ochutnat šťavnatou makrelu na háčku.

The post OBRAZEM: Rybaření v jihozápadní Anglii – lov z lodi appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

4. Vlkouš neboli mořská kočka. Ryba známá svými neuvěřitelně silnými čelistmi, kterými vám může ukousnout prsty. Proto buďte vždy velmi obezřetní a opatrní. Pojďme se podívat, jak tuto bestii cíleně lovit.

The post Lov mořské kočky? Pozor na prsty! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

5. Na sportovním revíru Sázava 9 platí mimopstruhové republikové, celosvazové nebo územní povolenky Středočeského územního svazu. Na revíru hospodaří MO ČRS Zruč nad Sázavou.

The post Kam na ryby? Sázava 9 appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

6. K rybářům a jejich koníčku určitě patří i rybářská latina. Bez šťavnatě vyprávěných příhod a zážitků, různě přikrášlených nebo zcela smyšlených, se neobejde prakticky žádná rybářská sešlost, ale často ani posezení u nahozených prutů.

The post Pravda, nebo lež? Úhoř a plandavka appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

7. Byl jsem požádán, abych rybářskou veřejnost seznámil se skutečností, že se na revírech rybáři mohou setkat se zařízením, které pomáhá monitorovat výskyt u nás nepůvodního a mnohde přemnoženého norka amerického.

The post Pomozte při sledování norka appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

8. Nedá mi, abych vám nenapsala, jak to vlastně bylo s loňským vánočním kaprem. Po prázdninách šel manžel na operaci s ramenem, takže chytání nepřipadalo v úvahu. Sice jsem to viděla na docela dlouhou dobu, ale manžel se hojil rychle a při první příležitosti se vydal na ryby.

The post Rybář na Vánoce kapra nekupuje! Manželku vysvobodil až budoucí zeť appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

9. K rybářům a jejich koníčku určitě patří i rybářská latina. Bez šťavnatě vyprávěných příhod a zážitků, různě přikrášlených nebo zcela smyšlených, se neobejde prakticky žádná rybářská sešlost, ale často ani posezení u nahozených prutů.

The post Pravda, nebo lež? Bolení kamikadze appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

10. Vlkouš obecný je nazýván mnoha různými jmény (zejména v angličtině – Atlantic wolffish, wolffish, seawolf, catfish). Leopard bývá anglicky nazýván Spotted wolffish, což často vede k nedorozumění.

The post Vlkouš vám předvede peklo appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.