iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
  1. K přípravě steaku je nejlepší maso za hlavou sumce, kde nejsou žádné kosti a maso není tak tučné.

The post Steak ze sumce appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

2. Zvuk se pod vodou šíří téměř pětkrát rychleji (1500 m/s) než ve vzduchu, čímž se stal efektivním nástrojem pro dorozumívání. Kytovci ve vývoji komunikace pomocí zvuku dospěli mezi mořskými savci nejdále.

The post Srpnové Rybářství: Když si povídají kytovci appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

3. Velká část rybářů vyplňuje svůj úlovkový lístek odpovědně. Zaznamenává úlovky v souladu s bližšími podmínkami výkonu rybářského práva a zpracuje sumář podle navštívených revírů. Nemalý počet rybářů ale přistupuje k zápisu docházky a úlovků, ale zejména k závěrečnému sumáři, velmi bohorovně.

The post Srpnové Rybářství: Přehmaty a kuriozity při vyplňování úlovkových lístků appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

4. Řeka bez života, dalekosáhlé následky. Beznaděj a marnost. Nevyčíslitelné škody na životním prostředí, ze kterých se bude celý ekosystém i samotný Hron vzpamatovávat dlouhé roky, možná desetiletí. Stačil k tomu jeden strom, který během bouřky spadl a způsobil únik jedovaté látky do Bienského potoka a z něj pak do řeky Hron.

The post Vraťme život řece Hron! Pojďme ji pomoct společně zarybnit, vyzývají slovenští rybáři appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

5. Po úniku digestátu z bioplynové stanice v obci Budča (okres Zvolen) už rybáři z Hronu vylovili a odvezli do kafilérie 5,3 tun uhynulých ryb. Uvedl to ichtyolog Slovenského rybářského svazu pro středoslovenskou oblast Richard Štencl. Jde podle něj o přibližně třetinu skutečného rozsahu úhynu.

The post Otrávený Hron, den třetí: 5,3 tun uhynulých ryb, pokuta viníkovi až 4,2 miliony a nesnesitelný hnilobný zápach appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

6. Hromadný úhyn ryb na řece Hron způsobil v pondělí na středním Pohroní únik digestátu z bioplynové stanice v obci Budča v okrese Zvolen. Slovenským médiím to sdělil hlavní hospodář MO Žiar nad Hronom Richard Štencl a potvrdil Vasilii Repela, jednatel společnosti Bioplyn Budča.

The post Svědectví rybářů z otráveného Hronu: Do nohou vám narážejí desítky mrtvých ryb, které unáší proud. Celkem jich byly skoro dvě tuny appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

7. Masivní úhyn všech druhů ryb v řece Hron zaznamenala MO Slovenského rybářského svazu ve Žiaru nad Hronom. Informuje o tom na své facebookové stránce. Místní rybáři evidují velké množství uhynulých ryb všech druhů. text: Marek Kožušník Rybáři v okolí obce Trnavá Hora od rána sbírají uhynulé ryby, kterých je několik tun. Podle předběžných a zatím neoficiálních informací [...]

The post Slovenská Bečva! Noční bouřka způsobila největší ekologickou katastrofu na řece Hron za posledních 30 let! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

8. V půlce května se Jakub Mottl rozhodl vyrazit se svou partou Warriors carp company na zhruba 300 km vzdálenou svazovou pískovnu. Doslechl se, že by tam mohli být krásní starší kapři. Jak na pískovně dopadl?

The post Pětiminutová jízda dvacetikilového lysce přes brzdu. Čtenář popisuje, jak si užil chytání na svazové pískovně appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

9. Dnes pokračuje v pražské Stromovce (v areálu Centra sportu Olymp) Olympijský festival. Ode dneška se ho účastní také Český rybářský svaz – v rámci své expozice návštěvníkům představí disciplínu rybolovné techniky a nebude chybět ani lov ryb na umělou mušku a ukázky vázání mušek. Rozhodně se zastavte! Více se dozvíte na stránkách ČRS.

The post Olympijská pozvánka pro rybáře: Přijďte do pražské Stromovky! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

10. V polovině července jsem byl na rodinné dovolené v Itálii. Na programu byly hlavně prohlídky památek. A rodinné znamená samozřejmě „no fishing“. To srdce rybáře moc nezaplesá. Jako antidepresivum jsem s sebou přibalil cestovní přívlačový prut a pár umělotin v krabičce. I když šance na rybaření byla mizivá. To ale neznamená, že jsem si dovolenou neužil. Času, který strávím s nejbližšími, si velmi vážím. Jenže bez rybaření jsem nakonec nevydržel.

The post Šonovo rybaření na italském jezeře Garda appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.