iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
 1. ČRS projednává návrh na celoplošné zavedení horní míry kapra. Hranice by měla být posunuta na 60 cm a zavedena na všech stojatých i tekoucích vodách.

  The post Celoplošné zavedení K60! Možná už od května! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 2. Potápěčům se na Havajských ostrovech podařilo pořídit snímky jednoho z největších žraloků, který byl kdy natočen. Měřil 6 metrů a byl 2,44 metrů široký. Někteří biologové však jejich chování odsuzují a považují za hazard.

  The post VIDEO: Potápěči si pro radost zaplavali s obřím žralokem bílým. Hrozila jim smrt, varují biologové appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 3. Uvažuji o koupi nového prutu… Doporučil byste mně pilkerovací prut s koncovou rolničkou?

  The post Mořská poradna – pilkrovací prut s koncovou rolničkou appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 4. V minulých dílech jsme probrali muškařské pruty a šňůry. V dnešním díle se zaměříme na naviják a pár drobností, které budete u vody potřebovat.

  The post Naučte se muškařit! (3) Naviják, brodící kalhoty a krabičky appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 5. Omezení spojená se snahou zastavit šíření koronaviru se pomalu stávají součástí každodenního života. My rybáři máme to štěstí, že i v této nelehké době můžeme u vody alespoň na chvíli zapomenout na statistiky související s šířením nákazy, které se nás valí ze všech stran. Jenže co když jsme nechali nákup povolenky na poslední chvíli? Seženeme ji i v době, kdy je většina obchodů a služeb beznadějně uzavřena?

  The post Potřebujete během omezení kvůli koronaviru koupit povolenku? Poradíme, jak na to! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 6. Připravuji si boilie ve dvou variantách, losos - oliheň a korýš. V září se chystám na D5 a chci si vzít od každého asi 25 kg. Vysušené boilie bych chtěl něčím zatraktivnit…

  The post Kapří poradna – Jak zatraktivnit sušené boilie? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 7. Dnešní recept je především pro lidi, kteří se v kuchyni trochu vyznají. Náročnost však vyváží exotičnost a neobvyklost výsledného pokrmu. A pokud se do receptu pustíte, buďte si jisti, že si pochutnáte!

  The post Amuří kapsa plněná fáší se zakysanou smetanou appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 8. Jakou barvu nástrah byste mi doporučil pro přívlač na hloubce 20–30 m?

  The post Mořská poradna – barva nástrahy appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 9. Jaro už pozvolna ťuká na dveře a další rybářská sezona je tady. U vody bývá ještě trochu smutno, příroda ještě není tak pestrobarevná jako v létě, ale ryby začínají být při chuti. A to je nejdůležitější. Je třeba dostát závazkům, které jsme si při dlouhých zimních měsících sami stanovili… Vždyť to znáte…

  The post Kladivo českého vikinga. První slunečný den appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 10. Mongolsko je zemí pro nás sice exotickou, ale na druhou stranu, vzhledem k vzájemné spolupráci, přetrvávající již z dob komunismu, není zemí neznámou. Je to krajina rozlehlých stepí, vysokých hor a přátelských lidí. Je také domovinou u nás velice známého mytického živočicha – červa Olgoje Chorchoje žijícího v poušti Gobi. A v neposlední řadě je zemí s velkým množstvím řek a rozlehlých jezer…

  The post Cestovatelské rybaření v Mongolsku aneb Rybářský ráj jen pro někoho (1) appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok