iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
 1. Květen patří k měsícům, kdy ryby berou naprosto skvěle – nebo naopak vůbec. Dobré podmínky k rybolovu vytváří zejména příznivá teplota vody, která vzbuzuje v rybách aktivitu a ta vyvolává chuť k jídlu. Prohřátá voda má však na svědomí i neúspěch rybářů. Proč?

  The post O jarním rybaření, trofejních rybách, lámání rekordů a sumečkovi americkém z Labe appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 2. O žravosti kormoránů jsem se přesvědčil v Norsku. Při pohledu z okna se mi naskytl nevšední obraz. Velký černý pták se plácal na hladině a zprvu nebylo jasné, co se vlastně děje.

  The post OBRAZEM: Jak velikou tresku sežere kormorán? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 3. Koronavirová krize v České republice postupně odeznívá, přicházejí rozvolňovací balíčky. Jak se dotknou rybářů? Ministerstvo zemědělství podmínky upřesňuje ve stanovisku, které zveřejnilo na svém webu.

  The post Epidemická omezení se uvolňují, ale stále trvají. Co to znamená pro rybáře? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 4. V neděli 2. května dopoledne došlo k hromadnému úhynu ryb na řece Bílině na Mostecku. Ryby otrávila zatím neznámá látka. O dva dny později vznikla petice, jejíž signatáři požadují důsledné a transparentní prošetření celé záležitosti a jednoznačné vyvození důsledků pro viníka. Ve středu měla petice pouhých 25 podpisů.

  The post Petice za objasnění úhynu ryb v Bílině: Nechceme, aby se opakovala Bečva! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 5. Policie včera obdrželi písemné vyhotovení znaleckého posudku k případu otrávené Bečvy. Do médií unikly nepotvrzené informace, že za únikem smrtících kyanidů do Bečvy stojí firma Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm. Tomu ovšem nevěří Stanislav Pernický, předseda MO Hustopeče nad Bečvou a oznamovatel ekologické havárie z loňského září.

  The post Nemyslím, že viníkem je Energoaqua, zdroj úniku je někde jinde, říká Pernický, oznamovatel ekologické katastrofy na Bečvě appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 6. Středně tvrdý prut Sensitiv-5, který má ve své nabídce společnost Decathlon, je vhodný jak pro rybáře, kteří s feederem začínají, tak pro zkušenější borce. Jedná se o prut s měkčí páteří a s velmi dobře viditelnými špičkami, na kterých se snadno rozpoznávají i nejjemnější záběry. Podívejme se na tento proutek trochu podrobněji.

  The post Testovali jsme: Feederový prut Sensitiv-5 Medium 3m30 Caperlan appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 7. Kolik rybích druhů chytíš, tolikrát jsi rybářem. Kouzlo rybařiny netkví v lámání délkových a hmotnostních rekordů. Pobyt u vody naplňuje člověka již pouhou přítomností. Umět se oprostit od běžných starostí, zapomenout na civilizaci a všímat si zázraků přírody. I malinkatá rybička může být zajímavá a přelstít ji zabere mnohem více úsilí než zdolávání metrového kapra či dvoumetrového sumce. Pojďme si jednotlivé druhy představit a ulovit. Dnes uvázl na háčku kapr říční trofejní.

  The post Květnové Rybářství: Jak ulovit trofejního říčního kapra? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 8. Vladimír Gregor měl v pondělí 3. května pořádný kus štěstí. Na Vltavě v pstruhovém pásmu chytil potočáka, který má šanci i na zlatý odznak soutěže Nej nej nej, kterou každoročně vyhlašuje časopis Rybářství.

  The post Nikdy pstruhy nechytal, pak přišel tenhle krasavec o délce 72 cm! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 9. Bečvu otrávily loni v září kyanidy, které vytekly z kanálu z areálu bývalé Tesly Rožnov. Podle informací MF DNES podezřívá znalecký posudek, který si policie nechala vypracovat, firmu Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm. Provozuje zde i čistírnu odpadních vod. text: Marek Kožušník Kontaminovaná voda namísto přečištění a odstranění chemikálií tekla kanálem rovnou do řeky v [...]

  The post Bečvu otrávila čistírna Energoaqua z Rožnova, tvrdí údajně posudek znalce appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

 10. Jsou měsíce čekání u konce? Soudní znalec v případu Bečva tvrdí, že ano. „Jsem přesvědčený, že závěry posudku povedou k obžalobě,“ říká soudní znalec v případu Bečva. Klíčový dokument pro vyšetření havárie odeslal v pondělí 3. května policii.

  The post Znalec Klicpera dokončil posudek k otrávené Bečvě: Viníka znám, není to Babišova Deza appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok