iRybářství.cz

Časopis, který už od roku 1897 píší sami rybáři. V Rybářství najdete články o rybolovu, rybářské žebříčky, zprávy z Českého rybářského svazu ČRS a ryby.
  1. Občas se všechno sejde tak, jak má a my u vody zažijeme neuvěřitelný večer. O jednom takovém bych vám chtěl vyprávět, začalo to nenápadně jedním kaprem, co se dělo dál jsem sám nechápal. Nejlepší večer na rybách, co jsem kdy zažil!

The post Kapří noc na svazové vodě. Tipněte si váhu největšího kapra! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

2. Včera 20. 9. 2020 došlo k úniku neznámé látky do Bečvy. Dnes už sbírají uhynulé ryby 20 km od místa znečištění. Lidí, kteří ryby z řeky vybírají je však málo.

The post V Bečvě uhynulo asi 24 tun reofilních druhů ryb, škoda je předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Rybáři prosí o pomoc appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

3. V neděli 20. září unikla do Bečvy na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje neznámá látka. U řeky zasahovali hasiči s nornou stěnou, ta bohužel nepomohla. Přes všechnu snahu došlo v řece k úhynu velkého množství ryb.

The post Do Bečvy unikla neznámá látka, zabila velké množství ryb appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

4. V nedávné diskusi po publikování jednoho z našich článků vyplynula zajímavá věc. Někteří rybáři schvalovali střílení a následné týrání kaprů na lodi, přitom českým internetem stále častěji zaznívají zprávy o nutnosti používání podložek.

The post Je cena života závislá na druhu ryby nebo nám nedocházejí souvislosti? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

5. Ulovit rybu jménem dorádo není nic snadného. V čistých horských bystřinách je to dokonce velmi těžké. Občas se to ale podaří a vy si teď můžete vychutnat nejen souboj ale hlavně krásný záběr.

The post Unikátní video záběru dorada z ptačí perspektivy. To musíte vidět! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

6. Nejen lidé, ale i věci mají své osudy a je věčná škoda, že nemohou vyprávět. Pojďme se vracet do minulosti. Třeba do doby, kdy naviják, prut nebo korkový splávek sloužily svému páníčkovi klidně i po celý život.

The post Vzpomínáme na staré časy: naviják Tokoz 107 A appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

7. Velkého lína můžete ulovit na spoustu nástrah. Rád si pochutná na kukuřici, žížale nebo červech.

The post Rybář ulovil obřího lína. Uhodnete, na co zabral? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

8. Ulovit velkého kapra je těžší než by se mohlo zdát. A co teprve, když na ně vyrazíte na méně známou vodu!

The post Že v Moravě nejsou velcí kapři? Rybářka se přesvědčila o opaku! appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

9. Jednoho dne jsme se dohodli s kamarády že vyrazíme lovit na pískovnu. Od čtvrtka se zde může lovit nonstop, proto jsme přijeli o den dříve, abychom si místo pořádně připravili a zakrmili.

The post Největší kapr zabral, když jsme se koupali. Jak to dopadlo? appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.

10. Kvůli bezpečnosti je na revíru Opava 2A zakázán rybolov a to s okamžitou platností až do odvolání, informoval Severomoravský ÚS.

The post Na revíru Opava 2 A probíhá stavba, rybolov je do odvolání zakázán appeared first on Rybářství - s námi vás rybaření chytne.