V březnovém Rybářství jsme se díky výjimečným fotografiím Jaroslava Šubjaka zaměřili na rybožravého predátora volavku popelavou, která většinou loví menší ryby, ale nepohrdne ani kapřími dorostenci. Pod vodu zavítáme za ropuchami v době jejich rozmnožování a rybářům poradí jednatelé všech územních svazů ČRS a jednatel ČRS, na jaké novinky si dát pozor na jejich revírech.

Jelec tloušť je oblíbeným zimním úlovkem. Na mnoha revírech je to jedna z mála ryb, která se dá v nejchladnějších měsících roku ulovit. V únorovém Rybářství se ale budeme věnovat nejenom tloušti, ale také jeho bratrům – chráněnému jesenovi a vzácnému proudníkovi. Jaká další témata přinášíme? Společně s Jurajem Špontákem zavzpomínáme na výjimečný lov sumců pomocí harpun, ohlédneme se za loňským MS v casting sportu, naučíme se vyrábět rybí klobásy nebo se naladíme na blížící se For Fishing při rozhovoru s ředitelem veletrhu Michalem Sedláčkem.

Útok štiky na menší rybičku, atak cejna od sumce anebo snaha okouna sežrat raka. O podvodních dramatech si povídáme v lednovém Rybářství. Na své si přijdou také rybáři, kterým není jedno, v jakém stavu jsou pstruhové vody nebo začínající pstruhaři. S novým rokem začínáme i nová témata a seriály. Vychází první pohádka nové autorky nebo startuje seriál o tom, jak se časem změnily rybolovné techniky.

Také poslední Rybářství tohoto roku otevře nová témata. Stejně jako v listopadu se ještě intenzivně věnujeme přívlači, zaměříme se zejména na to, jestli je lepší používat při vláčce lanka, drátky, fluorokarbony či jiné materiály. Nezapomeneme ale ani na Vánoce. Pěkný článek o vděku rybníkářům sepsal náš slovenský zpravodaj Jaroslav Šubjak.

Rtuť na teploměru klesá, stromy shazují listy a nad vodou se čím dál častěji povaluje mlžný opar. Ideální příležitost vyrazit na dravce, nejlépě s přívlačovým prutem. Pokud podzimní vláčku máte rádi, bude se vám líbit i obsah listopadového Rybářství. Ale podíváme se tradičně i na novinky z ČRS, úspěchy českých sportovců nebo například na nového nepůvodního parazita v našich vodách.

Přestože to při pohledu z okna zatím příliš nevypadá, podzim už je v plném proudu. A s ním samozřejmě výlovy rybníků, kterým se ve zbrusu novém Rybářství věnujeme vydatně. Stejně jako přívlači a přesněji přívlačovým závodům. Zkontrolovat můžete také nejdelší ulovené okouny za posledních pět dekád.

Stěžejním tématem zářijového časopisu Rybářství je lov velkých kaprů. Kromě několika příběhů se nejpopulárnější českou rybou zabývá také očekávaný díl seriálu o lovu trofejních úlovků za posledních pět dekád. Dočkáte se také téma povolenky v mobilních telefonech, kompletní odpovědi ČRS na nátlaky biologů ohledně zákazu lovu na živou rybku nebo zjistíte, jak si vyrobit vlastní plandavku.

Srpen a sumec, to jde dohromady. Vždyť snad není česká ryba, která by si v teplé vodě více lebedila. V srpnovém Rybářství se o lovu sumců – tedy těch trofejních – dozvíte první poslední. Na 100 stránkách se zabýváme také problematikou na pstruhových vodách, tipy při lovu kaprů nebo si mimo jiné prozradíme, jak vyrobit vlastní method krmítko. Pro odlehčení si můžete přečíst, co všechno se dá u vody ulovit.

Karas obecný býval rybou všude hojnou, ovšem to se v posledních letech výrazně změnilo. Iniciativa Zachraň karase!, která vznikla v roce 2021, přináší první výsledky, které pro čtenáře Rybářství představil doktor Marek Šmejkal z Biologického centra AV ČR. V červencovém Rybářství začíná také seriál autorů z vodňanské školy s názvem Stavba rybníka, další seriál zaměřený na rybí pokrmy v české historii nebo články zaměřené na lov amurů a kaprů.

Návrat lososa do českých řek. Nebo alespoň do jedné. To je hlavní téma červnového Rybářství, do kterého svými texty přispěli mimo jiné jednatel Severočeského územního svazu ČRS Tomáš Kava nebo Jiří Křesina ze společnosti Beleco. V Rybářství najdete také první díl nového seriálu o faktorech úspěšného lovu kaprů, text o letním chytání tloušťů, článek o soustavě krevního oběhu a teplotě rybího těla nebo úvodník zabývající se poměrně novým způsobem řešení kárných opatření.

Pokud máte rádi velké ryby, v květnovém čísle časopisu Rybářství si přijdete na své. S železnou pravidelností, opět přesně po roce, přinášíme vyhlášení prestižní soutěže trofejních úlovků Nej! Nej! Nej!, vydáme se také na slovenskou řeku Hron, kde náš dopisovatel Vojtěch Sklenář ulovil nejdelší zdokumentovanou hlavatku v historii, a zapomenout nemůžeme ani na seriál o trofejních úlovcích, ve kterém se tentokrát zaměříme na úhoře říčního.