Rybářství se nejčastěji zaobírá lovem a chovem sladkovodních ryb, tentokrát se ale hned několikrát podíváme do vody mořské. Navštívíme dalekou Čukotku, kde místní Čukčové loví velryby šedé a s vybavením, které používají, riskují při každé výpravě život. V moři zůstaneme i při narození úhoře říčního a následovat ho budeme při putování ze Sargasového moře až k Evropě.

Vedle rybářského lístku je povolenka k rybolovu základním dokladem každého rybáře, kterým prokazuje oprávnění lovit ryby v daném rybářském revíru. To je obecně známá věc. Málokdo si však uvědomuje, kolik povolenek se ročně vydává a jak rozsáhlá administrativa je s tím spojená. Jen Český rybářský svaz, jako největší uživatel rybářských revírů, ročně vydá skoro 230 tisíc všech druhů povolenek (celorepublikových, celosvazových, územních, místních – ročních i krátkodobých, pro členy i nečleny).

Ústředním tématem dubna je jako každý rok dychtivě očekávané zahájení pstruhové sezony. A v dubnovém vydání Rybářství jsou puntíkatí krasavci samozřejmě všude. Ať už na fotografiích, tak samozřejmě i v textech. To bývalý šéfredaktor časopisu Vladimír Urban se pstruhy ve svém článku nezabývá. Rozčílila ho internetová válka, která se na Facebooku vede proti současnému vedení Svazu, a tak si k tomu napsal své. A vzal to pěkně od plic…

Hledání