Přestože je naše země vzhůru nohama a obyvatelstvo většinu času tráví doma, rybáři mají tu výsadu, že mohou i nadále chodit k vodě. Platí to samozřejmě i o vyznavačích muškaření a přívlači na pstruhových vodách, kterým se v polovině dubna znovu otevřou brány pstruhových vod. Hlavní téma dubnového Rybářství je tedy zřejmé.

Hlavatky. Krásná lososovitá ryba, za kterou už je potřeba vydat se za hranice. S tváří Rybářství posledních měsíců Kateřinou Švagrovou se za zimními královnami vydáme do Slovinska, u našich východních sousedů je tradičně loví Vojtěch Sklenář. A jak je to s oním rekordním sumcem? Literatura uvádí, že nejdelší ze všech měl přes pět metrů a vážil přes 300 kg. To ale nekoresponduje s tím, co zjistil Lukáš Vejřík…

Lov na dírkách má svou bohatou historii. Jak je v legislativě dnes omezen? Zdeněk Hofman se pouští do odvážného celoročního počinu, v němž bude chytat pouze na klasické nástrahy. A společně s Kateřinou Švagrovou se podíváme také na daleký Island, kde chytala obří pstruhy při polární záři.

Voda už je v říjnu sice poměrně studená, zejména v řekách, ale my přesto ponoříme ruce vody, abychom zpod kamene vytáhli raka. Jaký to je? Je původní, nebo ne? A jak od sebe různé druhy rozeznáme? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě v říjnovém Rybářství, v němž se ale samozřejmě zabýváme i jinými tématy.