Stěžejním tématem zářijového časopisu Rybářství je lov velkých kaprů. Kromě několika příběhů se nejpopulárnější českou rybou zabývá také očekávaný díl seriálu o lovu trofejních úlovků za posledních pět dekád. Dočkáte se také téma povolenky v mobilních telefonech, kompletní odpovědi ČRS na nátlaky biologů ohledně zákazu lovu na živou rybku nebo zjistíte, jak si vyrobit vlastní plandavku.

Že je lov kaprů hlavní náplní tohoto Rybářství, zjistíte už z obálky. Možná si také povšimnete, že rybář není na fotografii s rybou osamocen. Dalším spojujícím tématem je totiž sdílení radosti z lovu ryb, v tomto případě kaprů. S partnery, kamarády nebo třeba kolegy, kterým se zrovna nedaří.

V tomto vydání zveřejňujeme také dlouho očekávaný díl ze seriálu trofejních úlovků posledních pěti dekád. Pokud na velké kapry cílíte, určitě se dozvíte mnoho poučných informací, abyste zvýšili šance na vlastní životní výsledek. Kromě nejvhodnějšího počasí (teplota, srážky, sluneční svit atp.) ve článku najdete také mj. nejlepší revíry pro lov trofejních kaprů nebo nejdelší zdokumentované a do soutěží přihlášené úlovky od roku 1973!

181

S blížící se digitalizací rybaření v podobě zavedení Rybářského informačního servisu se nabízí otázka, zda se rybáři dočkají povolenky ve svém mobilu. Téma rozebírá ve svém úvodníku předseda Západočeského územního svazu ČRS a člen Rady ČRS Ing. Jan Štípek.

041

Uprostřed léta zaslala skupina biologů otevřený dopis ministru zemědělství Markovi Výbornému, ve které požadují zákaz lovu na nástražní živou rybu. V Rybářství jsme otiskli celé znění dopisu a také kompletní reakci Českého rybářského svazu.

121

Milan Tychler patří mezi ty, kdo nemá problém si na ryby něco vyrobit. Proto také píše do pravidelné rubriky Rybářské vychytávky. A když potká zkušenou štiku, která na konvenční nástrahy nereaguje, rozhodne se vyrobit si vlastní. Naučí to i čtenáře Rybářství. Potřebuje k tomu kousek plíšku, vrtáček a kleštičky. Jak to dopadlo, když vlastní nástrahu nahodil do vody? Nechte se překvapit…

551

V dalších článcích se podíváme do kolumbijských přítoků Orinoka na lov cichlid, Ondřej Čížek z vodňanské střední školy nám představí poslední díl úspěšného seriálu o stavbě rybníka, v rubrice Retro se ohlédneme za bambusovými pruty Vysočina, v soutěži Nej! Nej! Nej! si prohlédneme velké úlovky našich čtenářů a v seriálu o biologii ryb podíváme na rozmnožování.

801

A ani to samozřejmě není všechno. Rybářství jako obyčejně nabízí 100 stran, na kterých si své najde každý rybář. Pokud vás číslo zaujalo, můžete si objednat jeho tištěnou i elektronickou podobu na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/. Na této adrese si můžete zajistit také elektronické předplatné.

Pokud byste stáli o předplatné tištěné verze (pro sebe nebo pro někoho blízkého), zajistíte si ho snadno pod tímto odkazem: https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám úspěšný vstup do barevného podzimu.

Ondřej Cupal

Šéfredaktor Rybářství