Jelec tloušť je oblíbeným zimním úlovkem. Na mnoha revírech je to jedna z mála ryb, která se dá v nejchladnějších měsících roku ulovit. V únorovém Rybářství se ale budeme věnovat nejenom tloušti, ale také jeho bratrům – chráněnému jesenovi a vzácnému proudníkovi. Jaká další témata přinášíme? Společně s Jurajem Špontákem zavzpomínáme na výjimečný lov sumců pomocí harpun, ohlédneme se za loňským MS v casting sportu, naučíme se vyrábět rybí klobásy nebo se naladíme na blížící se For Fishing při rozhovoru s ředitelem veletrhu Michalem Sedláčkem.

Pokud si libujete ve snaze ulovit za svůj rybářský život co největší množství rybích druhů, už jste si určitě oblíbili seriál o trofejních úlovcích posledních pěti dekád. Na mnoha stranách získáte o cílové rybě tolik ucelených informací, že můžete rovnou vyrazit k vodě. Tedy, až se trochu oteplí. Stejné je to i s dílem o jelcích proudníkovi a jesenovi, který je sice celoročně hájen, ale na mnoha revírech se díky výjimce lovit smí.

161

Pokud byste přece jen nevydrželi doma sedět a čekat na jaro, aspoň na nějakou hodinku k vodě vyrazte. Milan Tychler vám poradí, kam své cesty namířit a také prozradí svou nejoblíbenější zimní nástrahu. Jestli tipujete pelety, boilie nebo nějakou podobnou moderní variantu, jste vedle jak ta jedle.

361

Zpět do historie nás kromě tradičního cestovatele časem Zdeňka Hofmana zavede tentokrát slovenský autor Stanislav Géci, který zavzpomíná na začátek 50. let, kdy se na slovenské řece Latorici přemnožili sumci. Jejich likvidací byl pověřený Juraj Šponták, který na tuto svou zkušenost nezapomněl do konce svého života. Určitě pochopíte proč.

641

Hokej je bezesporu nejpopulárnějším sportem v Kanadě. Ale lov na dírkách by se mezi pět nejoblíbenějších aktivit tamních obyvatel jistě protlačil. Jan Strnad si jednu takovou výpravu dopřál společně s Čechem, který v Kanadě žije odmalička. A byl z toho nezapomenutelný zážitek.

851

V Rybářství najdete znovu mnoho dalších článků na rozličná témata. Bleskově: článek o veleúspěšném MS v casting sportu 2023, rozhovor o blížícím se veletrhu For Fishing v pražských Letňanech, výsledky velké předplatitelské soutěže, ve které jsou hlavními cenami zájezd do Norska a celosvazová povolenka. A samozřejmě mnoho dalšího.

Aktuální číslo (v tištěné i elektronické podobě), stejně jako předplatné pro sebe nebo své blízké si můžete objednat na internetové adrese https://www.irybarstvi.cz/predplatne/.

Příjemné čtení!

Ondřej Cupal