46. ročník výstavy Země Živitelka klepe na dveře; brány Výstaviště v Českých Budějovicích se otevřou již tento čtvrtek v 9:00. Tuto největší českou expozici v oblasti zemědělství mohou zájemci navštívit až do úterý 27. srpna.

Stejně jako každý rok nebude chybět bohatý program - kromě prezentace firem působících v oblasti zemědělství bude k dispozici i pestrý program pro děti, řada populárně-naučných přednášek a panelových diskuzí, ukázek řemesel i bohatý kulturní program.

Český rybářský svaz se této výstavy účastní již tradičně - na naší expozici v pavilonu R3 se můžete těšit na akvária s živými exponáty sladkovodních ryb, simulátor zdolávání úlovku i laserovou střelnici kormorána. Samozřejmostí je celá řada propagačních a výukových předmětů s rybářskou tématikou nebo informační pult, kde budou zaměstnanci ČRS připraveni zodpovědět vaše otázky z oblasti sportovního rybolovu a příslušné legislativy.

Program pro děti

Každý den probíhá celá řada akcí, určených nejen pro nejmenší návštěvníky. Děti se tak mohou těšit na množství her a vzdělávacích soutěží. V rámci Dětského zemědělského světa organizátoři výstavy v letošním roce připravili následující atrakce:

• Hravá farma
  • Děti a zemědělská technika
  • Knihovna Antonína Švehly
  • Lesní pedagogika
  • Dýňobraní –
  • Zemědělství žije!
  • Skákací kombajn
  • Skákací kráva
  • KUTIL JUNIOR
  • Dětská farma
  • Poznej svého farmáře

Program pro děti bude k dispozici každý den výstavy mezi 9 a 18 hodinou.

Celý program výstavy najdete na oficiálních stránkách Země živitelky. Podrobnosti o průběhu minulého ročníku najdete také v našem článku z loňského roku.

Zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek v 10:00 v Pivovarské zahradě za účasti čelních představitelů Vlády ČR a dalších zástupců politické reprezentace.

Nezapoměňte se zastavit v pavilonu R3 u expozice ČRS, těšíme se na vás!

zz19 mapa opt new

Účast ČRS na veletrzích a výstavách v roce 2019 byla podpořena ze státního rozpočtu ČR prostřednictvím dotačního programu MZe Vzdělávání a propagace v rámci projektu Podpora celospolečenských aktivit ČRS na úseku vzdělávání, propagace a výstavní činnosti.

Minulé ročníky Země Živitelky