Mistrovství světa v lovu kaprů je plném proudu

Česká reprezentace LRU položená bojuje na MS v lovu kaprů v Maďarsku. Přinášíme zprávy z průběhu šampionátu.

První den závodu

Velký den je tu, dnes to konečně propukne! V osm ráno jsme byli nastoupeni „na velitelství“, kde se mělo rozhodnout, kde kdo bude chytat. Los k nám byl přívětivý tak na půl – každopádně pozitivní zprávou bylo, že všechny naše týmy dostaly fleky, kde je relativně přívětivý terén a všude šance na rybu. OIda s Jindrou chytají na fleku A10, Richard s Pavlem B16 a Ešpi s Lukášem C26.

20220921 080103

Překvapilo mě, jak zde funguje špionáž a kontrašpionáž. Za vymezeným prostorem favorizovaných týmů posedávají špioni jiných národů a snaží se vypozorovat montáže, krmení, délku náhozu – zkrátka vše, co by mohlo být užitečně okopírováno. Kontrašpionáž probíhá formou nahusto posázených bivaků, deštníků nebo reklamních bannerů, které brání jakémukoliv vhledu.

20220921 130304

Každý z našich týmů si již sáhl na rybu – většinou se však jednalo o cejny a karasy. Dvě bodované ryby se podařilo chytit našemu týmu na C26, což je už teď super výsledek minimálně v sektoru. Máme však před sebou noc, která, doufám, pořádně rozhýbe ryby a přinese body všem našim týmům.

20220921 151420

Druhý den závodu

Noc byla plná očekávání, u toho však ve většině případů i zůstalo. Jedinou výjimkou byli kluci na A10, kde se jim podařilo vydolovat solidního kapra 6,8kg. Po ranním sčítání nás jímal lehký optimismus – naše vlaječka byla hned vedle pátého místa. Super výsledek po první noci!

20220922 150627

Přes den už se nám tolik nedařilo – sice jsme několik málo ryb připsali, ale ne dost na to, abychom obhájili ranní pozici. Určitě jsme klesli v pořadí. Pozitivní zprávou je skutečnost, že bodovanou rybu chytil i náš tým na B16. Přes den tu panovalo aprílové počasí, a dokonce se o nás otřela i bouřka.

20220922 150340

Některé favorizované týmy jako např. Chorvatsko, Srbsko nebo Ukrajina přistoupily k taktickému střídání a do hry povolaly extrémně daleké házeče. Viděl jsem tu mnoho hodů za hranici 160 m. Máme před sebou další noc, během které je rozhodně o co hrát, neboť rozdíly mezi jednotlivými týmy jsou naprosto minimální. Dnešní den končíme na 9. místě, ale to se určitě změní.

20220922 061653

Miroslav Poupa (kapitán týmu), za ČRS Lukáš Mareš