Pohár předsedy ČRS v lovu kaprů - rekapitulace a výsledky

Poslední noc začala zajímavě – na druhém břehu v baru Medůza probíhala asi „rozlučka se sezónou“ a veslařským kanálem se několik hodin nesly basy punkrockové skupiny Plexis. Naštěstí to nebylo žádné drama a hudebníkům ještě před půlnocí došel dech. Obavy, že to vyplaší ryby, se záhy rozplynuly, protože kapříci baštili a rozhodčí se až do rána nezastavili a neúnavně vážili ulovené ryby. Rybáři pro změnu bojovali nejen se složitým terénem, ale především nakumulovanou únavou. Vlastně to tak zůstalo stejné až do konce závodu.

20221016 074221

20221016 115312

Po poledni začalo vyhlášení výsledků a předávání cen za účasti předsedy ČRS Karla Macha a jednatele ČRS Romana Heimlicha. Letošním vítězem Poháru předsedy ČRS a zároveň 1. mistrem ČR v LRU položená se stal Magic team z Brna ve složení Richard Barát a Petr Janšta. Gratulujeme! Tým BSG CT z MO Praha Nusle ve složení Lukáš Biskup a Andreev Sergey je naháněl, ale nedohnal, a tak obsadil druhou příčku. Bronzové medaile si odnesl tým Blackcarp z MO Olomouc v sestavě Zdeněk Körner a Roman Svozil. Zajímavý boj se strhl také o vítězství v sektorech. Bylo o co hrát až do konce a bylo to těsné. Gratulujeme vítězům, poděkování patří všem zúčastněným závodníkům. Kompletní výsledky a výsledky v sektorech naleznete zde.

PHOTO 2022 10 17 06 23 45

PHOTO 2022 10 17 06 23 44

Již tradiční součástí byla charitativní akce „Každá ryba pomáhá“. Letos jsme vybrali neuvěřitelnou částku 53 000 Kč, kterou podpoříme malého Františka ze Štětí, který trpí autismem a těžkou formou mentálního postižení. Tak ať mu těch pár kaček pomůže v jeho nelehkém údělu!

20221016 075445

Pár slov na závěr...velký respekt patří všem závodníkům, byla to fuška zvládnout těch 72 hodin nejen fyzicky, ale i psychicky. Obrovské poděkování patří rozhodčím, kteří neúnavně vážili a zapisovali úlovky. Dále pak Radě ČRS, za možnost uspořádat závody právě na Račicích. Poděkování patří také všem, kteří drželi palce a fandili, Labe aréně za suprový servis a samozřejmě sponzorům, kteří tuto akci podpořili materiálně.

Děkujeme a příští rok zase na Račicích na dalším ročníku Poháru předsedy ČRS v lovu kapra!

Za ČRS patří poděkování především panu Miroslavu Poupovi za kompletní organizaci závodu a za průběžné zprávy z kaprového klání, které byly každý den publikovány na webových stránkách i Facebooku ČRS. Organizaci závodu si pochvalovali i samotní závodníci, kteří dokážou nejlépe posoudit připravenost a hladký průběh mistrovství.

Miroslav Poupa, za ČRS Lukáš Mareš