V Hořovicích proběhlo halové mistrovství ČR dospělých v rybolovné technice

V sobotu dne 12. 11. 2022 proběhlo ve středočeských Hořovicích halové mistroství dospělých v rybolovné technice. Pro dospělou část závodního pole se jedná o vrcholný halový závod, a  zároveň o poslední závod sezóny organizovaný pod záštitou Rady ČRS.

V letošním roce se zúčastnilo závodu více jak 60 závodníků z celé ČR, což je na halové poměry velmi slušná účast. Slavnostního zahájení se zúčastnil předseda ČRS Karel Mach, starostka města Hořovice Věra Veverková, předseda Odboru RT při Radě ČRS Marek Bařtipán, dále pak předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner a předseda MO ČRS Hořovice Martin Žemlička.

PHOTO 2022 11 12 19 11 54

PHOTO 2022 11 12 19 12 01

V lítém boji se nakonec mistry a mistryněmi republiky stali v disciplíně D3 (arenberg) Miloslav Krejčí a Lucie Kepáková, v disciplíně D4 (skish zátěž) Tomáš Spáčil a Kateřina Marková a po sečtení všech výsledků se halovým mistrem ve dvojboji v mužích stal Tomáš Spáčil ze Středočeského ÚS a v kategorii žen Lucie Kepáková z Moravskoslezského ÚS. Kompletní výsledky naleznete zde.

PHOTO 2022 11 12 19 11 29

PHOTO 2022 11 12 19 11 30

Gratulujeme všem medailistům, poděkování patří všem závodníkům. Velké díky patří rovněž organizátorům akce i všem ostatním, kteří se na závodu podíleli.

O následujícím víkendu proběhne halové mistroství juniorů a žáků v Týništi nad Orlicí, a tím bude závodní sezóna z republikového pohledu u konce. Nicméně již teď probíhají halové závody rybolovné techniky na úrovni územních svazů a halová sezóna je tak v plném proudu. Od příštího roku se současný formát halového mistroství překlopí do společného závodu, který bude probíhat vždy na konci halové sezóny, tj. v březnu. První společné halové mistroství ČR tedy proběhne v březnu 2023.

Marek Bařtipán (předseda odboru RT), za ČRS Lukáš Mareš