Česká reprezentace v přívlači se připravuje na MS v Bulharsku

V květnu letošního roku se koná v bulharském Devinu v regionu Smolyan 20. Mistrovství světa v lovu ryb přívlačí. Šampionát proběhne v termínu 13.-14. 5. na řece Vacha.

Organizace šampionátu v Rumunsku bohužel nedopadla úspěšně, tak se jako náhradník chopilo pořadatelství Bulharsko. Mistrovství se koná v horské oblasti vzdálené necelých 40 km od řeckých hranic. Organizátor uvádí v propozicích, že zde žije pstruh duhový ve velikostech 25-30 cm. Kompletní propozice naleznete zde.

Snímek obrazovky 2023 03 24 075337

Snímek obrazovky 2023 03 24 075314

Závodní trať je plánovaná mezi dvěma přehradami. Poslední MS zde proběhlo v roce 2021 a českému týmu se výsledkově příliš nepodařilo. "Letos se akce koná v jiném termínu, věřím, že aktivita ryb bude lepší, než tomu bylo na konci srpna roku 2021. Před samotnou akcí nás čeká na konci dubna poslední soustředění," uvedl státní trenér Jan Kropáček.

Snímek obrazovky 2023 03 24 075241

IMG 1989 new

Základní sestava odcestuje do Bulharska ve složení: Daniel Kop, Jan Libjak, Martin Foltýn, Martin Svoboda, Milan Měsíček, Jiří Podskalský, Jan Kropáček (státní trenér) a Libor Hakl (manažer týmu).

Přejeme českému týmu mnoho úspěchů a Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová