O Velikonocích se konalo Mistrovství ČR juniorů v jezerním muškaření

Na Bílou sobotu 8. 4. 2023 se na Jitkovském Mlýnském rybníce nedaleko Chotěboře sešli juniorští závodníci LRU muška, aby se utkali o titul mistra ČR v jezerním chytání.

Od prvního kola bylo jasné, že půjde o technické chytání. Ze začátku se sice chvilku chytalo na lury, ale velice brzy se přešlo na menší mokré mušky, na sucho a samozřejmě mušku splávek. Voda byla velmi čistá, a bylo tak nutné rovněž zeslabovat vlasce. Kluci a holky si s tím poradili dobře a vyhráli samozřejmě ti nejlepší.

PHOTO 2023 04 10 21 30 02

PHOTO 2023 04 10 21 30 01

Juniorským mistrem ČR se stal David Sušil (ÚS města Prahy), který vyhrál všechna čtyři závodní kola. Stříbrnou medaili získal Richard Švub (Moravskoslezský ÚS) a bronz si odnesl Jindřich Machník (ÚS města Prahy).

PHOTO 2023 04 10 21 51 20 1

Kategorii benjamin do 12 let včetně vyhrál Jan Žemlička (Jihočeský ÚS), druhá skončila Viktorka Králová (Západočeský ÚS) a třetí byl Matěj Kešner (Jihočeský ÚS). Kompletní výsledky naleznete zde.

PHOTO 2023 04 10 21 51 19 2

Gratulujeme medailistům, poděkování patří všem zúčastněným juniorským závodníkům. Děkujeme také organizátorům za hladký průběh šampionátu.