Kladrubští rybáři pořádali Jarní dětské rybářské závody

Místní organizace ČRS Kladruby, která sdružuje handicapované rybáře, uspořádala tradiční Jarní dětské rybářské závody. Děkujeme kladrubským rybářům za zaslaný report z vydařené akce a přejeme mnoho úspěchů do další činnosti.

Jsme moc rádi, že jste si k nám přijeli z Kladrub, Vlašimi, Prahy, Benešova, Divišova, Zruče, Bystřice, Votic, Sedlčan, Jindřichova Hradce…. zazávodit a užít si nedělní den na nádrži Záhorská.

K rannímu rozlosování a následnému závodu se Vás nakonec dostavilo 39. Po úspěšném rozpoznávání ryb jste se usadili na svá místa a začali jste se připravovat na 4 hodinový závod. Po odtroubení a zahájení závodu jste se vrhli do závodění. Ryby braly podobně jako předchozí den dospělým. Takže záběrů od kaprů bylo málo. Chtělo to tentokrát kromě umu i víc než jen trochu štěstí. Zkoušeli jste to vytrvale, střídali jste položenou, plavanou, na dně, na hladině i v mezivodě. Někdo byl úspěšnější, jiný pročekal na záběr i celý závod. Každopádně všichni jste byli vytrvalí a odhodlaní chytit alespoň jednu rybu, převážně pstruhy duhové.

Čas byl ale neúprosný a v 13:00 klakson závod ukončil. Posbírané úlovkové lístky byly rozděleny do dvou kategorií (do 10 let a od 11 do 15 let) a poté byly sečteny ulovené ryby a bylo stanoveno celkové pořadí. Během sčítání si děti mohly vyzkoušet střelbu ze vzduchové zbraně na terč pod dohledem Jaroslava Havla a Jiřího Jedličky. Dále jste si všichni mohli zdokonalit své dovednosti v rybolovné technice (hod na kruhový terč).

O děti bylo během závodu skvěle postaráno díky velkému množství koláčů od pekárny Turek, sladkostí, zákusků od pekařství Mařenka a k obědu byl podáván všem závodníkům hamburger s hranolky.

V mladší kategorii zvítězil domácí Matyáš Halaška, který chytil 12 ryb při celkové délce 395 cm, druhé místo obsadila Anna Belušiaková z Jindřichova Hradce a třetí místo vybojoval Karel Dvořák. Ve starší kategorii dominoval kladrubský Ondřej Válka, druhé místo vychytala Adélka Procházková, která se zároveň stala nejlepší slečnou závodu a třetí místo obsadila Anežka Polesná. Největší rybu zdolal Ondřej Válka a to kapra 52 cm.

Obdiv patří všem za účast a výkony v rybolovné technice. Byla radost sledovat závodníky, kteří to prostě měli v ruce. Právě Honzík Kovář házel úžasně a zvítězil.

Vítězové si odnesli poháry od SÚS, pěkné ceny našich partnerů Delphin, Saenger, Nikl, Timar mix, Graffishing. Krásné dorty dětem vyrobilo pekařství Mařenka. Každý závodník obdržel medailí a odnesl si domů tašku s propagačními předměty, krmením apod.

Chtěli bychom poděkovat všem závodníkům a jejich doprovodu. Jsme velmi rádi, že se u nás objevují i nové tváře z bližšího i dalekého okolí.

Děkujeme rodině Havlových za cukrovinky a sladký catering. Mirce Naglové za víkendové pořizování krásných fotografií. Klukům a holkám z kiosku a od udírny. Všem členům MO Kladruby za pomoc a přípravu revíru.

Samozřejmě velké poděkování patří všem sponzorům za krásné a hodnotné věcné ceny nejen na tento závod, ale za celoroční podporu - Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic fishing, Saenger, Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi, ABF-ForFishing, Wavy Boats - LOWRANCE, FOX, Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Bariéry, rodině Havlů, rodině Hanikýřů, rodině Sátrových a obci Kladruby. Díky také patří časopisu Rybářství, Benešovskému deníku a internetovým portálům SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar, Rybářský rozcestník a dalším.

Výsledkové listiny a fotografie z tohoto závodu zasíláme v přílohách a jsou zveřejněny na našich FB a webových stránkách www.handicap-rybari.cz nebo www.facebook.com/handicapovanirybarikladruby.

Přejeme krásné dny strávené na rybách a hodně pěkných úlovků.

Těšíme se na Vás u vody na dalších závodech.

Petrův zdar za ČRS MO Kladruby přejí

Petr Krym, Jan Porhansl, Tomáš Kučera