Mistrovství světa v LRU přívlač v Bulharsku bylo zahájeno

V Bulharsku bylo slavnostně zahájeno 20. Mistrovství světa v lovu ryb přívlačí. Přinášíme první zprávy od českého týmu.

Ve čtvrtek proběhlo oficiální zahájení šampionátu. Mistrovství se letos účastní 17 týmů, po delší době dorazila také výprava z Mongolska. Program českého týmu byl následovný. Prozkoumání sektorů, přičemž zde se od roku 2021 moc nezměnilo. Teče méně vody, možná méně než by sami Bulhaři chtěli, a tak stále čekáme co na nás vymyslí. Řeka Vacha je v průměru 15-20 m široká, proudy střídají pomalejší pasáže. Sektor D je mírně odlišný, jednak je zde hodně velkých kamenů a pomalejší partie nejsou tolik hluboké.

IMG 5270

V pátek dopoledne absolvujeme oficiální trénink, chytají se pstruzi obecní ve velikostech 15-25 cm. Není jich mnoho. Kluci spíše hledají optimální vybavení a prochází horší místa v sektorech. Odpoledne budou organizátoři nasazovat rybu. Tuto část chceme důkladně pohlídat, protože není stále jasné, jaké pstruhy a jak velké do řeky vypustí. Toto má vliv jak na nástrahy, sílu šňůry, návazce, tak místa, kde se ryba bude zdržovat. Večer následuje týmová porada, kde promítneme jednotlivá místa ve všech sektorech a stanovíme plán do závodu.

IMG 9494

IMG 5276 new

Držíme palce české reprezentaci. Petrův zdar!

Jan Kropáček (státní trenér), za ČRS Lukáš Mareš