Mistrovství Evropy v muškaření je zahájeno!

V pondělí večer bylo v portugalském městečku Covilha zahájeno 27. Mistrovství Evropy v muškaření. Šampionátu se letos účastní 11 týmů, což je méně, než v minulých letech.

Trénink pro nás shrnul manažer týmu Jiří Pejchar:
"Na jezeře se chytá hodně málo ryb, v množství jednotek na tým. A na řekách je situace naprosto stejná, takže každá ulovená ryba rozhodne. Zahájení proběhlo na radnici města Covilha. Slyšeli jsme mnoho proslovů místních politiků, kteří mluvili jen Portugalsky. Překlad téměř žádný. Tak jsme seděli a čekali s myšlenkami na zítřejší závod. Držte nám pěsti! Na jezero jde zítra první Martin Vlk, který tam neměl za dva dny tréninku ani záběr. Zítra to však změní, protože do třetice všeho dobrého! S těmi záběry na jezeře to je asi tak, že spousta lidí neměla ani záběr, takže to bude velmi zajímavé..."

Šampionát se skládá z pěti závodních kol, každý den se chytá jedno kolo. Čtyři kola se chytají na řekách a jedno na jezeře.

V sobotu večer se dozvíme, kdo je vítěz, a my Vás o tom budeme samozřejmě informovat.

PHOTO 2023 05 22 20 12 45PHOTO 2023 05 22 20 12 45PHOTO 2023 05 22 20 12 45

Za ČRS: Tomáš Kočica a Jitka Chybová