Proběhlo 26. Mezinárodní mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou

O víkendu proběhlo v jižních Čechách na údolní nádrži Kořensko Mistrovství České republiky v plavané. Šampionát se konal s mezinárodní účastí, přivítali jsme závodníky z reprezentací Polska a Slovenska. Pořadatelem byla MO ČRS Nepomuk ve spolupráci s Jihočeským územním svazem jako uživatelem revíru.

Mistrovství bylo pořádáno jako dvoudenní závod jednotlivců a čtyřčlenných družstev v lovu ryb na plavanou. Soutěžilo se podle platného Soutěžního řádu a Závodního řádu LRU plavaná 2023. Závod probíhal na Vltavě na nádrži Kořensko. Závodní úsek byl pomalu tekoucí voda, šířka toku 80 až 100 m, břeh dobře přístupný, hloubka 1,20 až 2,50 m, dno převážně s nánosem bahna, místy písčité či štěrkovité. Šampionátu se zúčastnilo celkem 92 závodníků včetně zahraničních reprezentací. Slavnostního zahájení i vyhlášení výsledků se zúčastnil předseda ČRS Karel Mach.

PHOTO 2023 06 03 15 11 46

Nejlepší umístění v týmech:

1. RS Crazy Boys Maver - MRS (Roman Pokorný ml., Petr Klásek, František Hanáček, Denis Secula)

2. SK Považská Bystrica (Rastislav Dudr, Miroslav Santus, Miroslav Finďo, Erik Baťa)

3. Mivardi CZ (Miroslav Melcher, Dušan Bednařík, Zbigniew Milewski, Lukasz Górecki Kacper)

PHOTO 2023 06 04 19 49 38 1

PHOTO 2023 06 04 19 49 39

Nejlepší umístění v jednotlivcích:

1. Denis Secula (RS Crazy Boys Maver - MRS)

2. Erik Baťa (SK Považská Bystrica)

3. Roman Foret (Fiškini Hustopeče Mivardi)

Gratulujeme všem medailistům, poděkování patří všem zúčastněným závodníkům. Děkujeme také pořadatelům za hladký průběh mistrovství.

PHOTO 2023 06 04 19 49 37 2

Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová