Proběhlo Mistrovství ČR juniorů v plavané

O víkendu se konalo Mezinárodní mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou U15, U20 a U25. Šampionát se konal na plzeňské Radbuze 1A (431 042) u Papírenské lávky. Závod pořádala MO ČRS Nepomuk ve spolupráci se Západočeským územním svazem.

Soutěžilo se podle platného Soutěžního a Závodního řádu LRU plavaná 2023. Závodilo se v kategoriích U15 (závodníci do 15 let), U20 (závodníci do 20 let), U25 (závodníci do 25 let) a soutěž složených družstev (družstva ÚS složená z jednoho závodníka z každé kategorie). Ředitelem a garantem závodu byl Václav Louda, technickým ředitelem Jan Hozman. Slavnostního vyhlášení výsledků závodu se zúčastnil předseda ČRS Karel Mach a vedoucí oddělení sportu a mládeže Rady ČRS Jitka Chybová.

PHOTO 2023 07 02 17 37 33Předseda ČRS Karel Mach (uprostřed), ředitel závodu Václav Louda (vpravo) a technický ředitel závodu Jan Hozman (vlevo) na slavnostním vyhlášení výsledků

Technický ředitel závodu Jan Hozman nám napsal: "Převážná část úlovků se skládala z menších cejnů a cejnků. Bonusovou rybou byl cejn ve velikosti 500 až 1000 g. V průběhu závodu se povedlo ulovit i pár kaprů, kteří značně zahýbali s výsledky. Preferovaný lov většiny závodníků byl na plavačkovou děličku. V kategorii U15 se sešli závodníci, kteří jsou z převážné části začínající budoucností mládeže v lovu ryb udicí na plavanou. Většina těchto závodníků byla ze Západočeského, Východočeského a Severočeského ÚS. V kategorii U20 se sešla rovněž velmi silná startovní listina složená z bývalých i aktuálních reprezentantů. Výsledky tak byly velmi vyrovnané a úroveň vysoká. Slabší účast kategorii U25 byla vykoupena vyrovnanými kvalitními výkony. Po celou dobu závodu byli přítomni všichni 3 státní trenéři (U15, U20 a U25)."

PHOTO 2023 07 02 17 37 31

PHOTO 2023 07 02 17 37 31 1

Výsledky šampionátu v kategorii U15:

• 1. Helena Vejvančická (Západočeský ÚS)