Česká ženská plavaná 5. na mistrovství světa

V tomto týdnu se vrátila česká ženská reprezentace ze srbského Apatinu, kde bylo slavnostně ukončeno 29. Mistrovství světa žen v lovu ryb udicí na plavanou. Český národní tým ve složení Markéta Nováčková, Hana Purkrábková, Eliška Hanyková, Týna Javůrková, Jana Štiková a Tereza Richterová obsadil v konkurenci 14 týmů 5. místo.

Po celý týden tréninku jsme zjišťovali tu nejlepší možnou taktiku. Ozkoušeli jsme lov na děličku, odhoz i ouklejové biče. Mezi úlovky převažovali cejni, cejnci, oukleje a plotice. Po poradě s trenéry Pepou Konopáskem a Lucou Pergreffim jsme pro sobotní závod zvolili lov ouklejí v kombinaci s lovem na děličku. Na neděli jsme se rozhodli taktiku neměnit s tím, že v případě, že se nám budou oukleje dařit, děličku chytat nebudeme.

dji fly 20230827 131602 216 1693222540597 photo

370532358 221783247183286 9159904514723443956 n IMG 1773

Výsledky sobota:

A-Týna Javůrková – 11

B-Jana Štiková – 5

C-Markéta Nováčková – 5,5

D-Eliška Hanyková – 5,5

E-Hana Purkrábková – 6

Výsledky něděle:

A-Jana Štiková – 12

B-Markéta Nováčková – 3

C-Hana Purkrábková – 6

D-Týna Javůrková – 4

E-Eliška Hanyková – 3

IMG 4672

Tímto bychom chtěli poděkovat všem členům realizačního týmu – Karel Javůrek, Pavel Purkrábek, Jirka Toužimský, Josef Konopásek ml., Jirka Richter, Dana Rychterová za perfektní servis a velkou pomoc po celou dobu konání šampionátu. Dále děkujeme Radě Českého rybářského svazu za finanční podporu a možnost reprezentovat Český rybářský svaz na této akci.

Za ČRS gratulujeme k pěknému umístění na světovém šampionátu a děkujeme za reprezentaci.

Petrův zdar!

Hana Purkrábková a Eliška Hanyková, za ČRS Lukáš Mareš