Hanácký pohár – finále Českého poháru v rybolovné technice a Liga žen

V sobotu 30. 9. 2023 se uskutečnil v Kroměříži na Pionýrské louce poslední závod Českého poháru v rybolovné technice. Český pohár je složen z pěti závodů, a to Memoriálu N. Niedermayera, Slezského poháru, Memoriálu F. Mrkáčka, Hanáckého poháru a Mistrovství republiky.

Vítězem Českého poháru v jednotlivých kategoriích (muži, ženy, kadeti, kadetky, junioři, juniorky, žáci, žákyně) se stává závodník, který dosáhl v součtu nejlepšího umístění. Muži a kadeti závodí v sedmiboji a ostatní kategorie v pětiboji. Součástí Hanáckého poháru je i Liga žen.

IMG 20230930 WA0011

IMG 20230930 WA0018

A jak to celé dopadlo. Celkovými vítězi Českého poháru v rybolovné technice se stávají Tomáš Spáčil v kategorii mužů, Zuzana Plachá v kategorii žen, David Nejdl v kategorii kadetů, Adéla Buráňová v kategorii kadetek, Jakub Schleiss v kategorii juniorů, Lucie Nejdlová v kategorii juniorek, Vojtěch Kisiov v kategorii žáků a Nikola Dreslerová v kategorii žákyň.

IMG 20230930 WA0025

IMG 20230930 WA0019

V Lize žen obsadilo 1. místo družstvo MO Ostrava (Zuzana Plachá a Natálie Kepáková), 2. místo MO Bohumín (Lucie Kepáková a Eliška Vladyková) a 3. místo ÚS města Prahy (Martina Hurníková a Martina Hurníková ml.).

Kompletní výsledky Hanáckého poháru, Ligy žen i celkové výsledky Českého poháru v rybolovné technice naleznete zde.

IMG 20231001 WA0003

IMG 20231001 WA0006

IMG 20231001 WA0008

Pořadatelům děkujeme za uspořádání závodu, který proběhl i přes nepřízeň počasí na vysoké úrovni a všem vítězům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i do dalšího ročníku Českého poháru v rybolovné technice 2024.

Za ČRS Petra Hnízdilová, Lukáš Mareš