Závody World Carp Masters na Orlíku startují za deset dní

V minulosti jsme již několikrát informovali, že v termínu od 8. do 15. září proběhnou na revíru Vltava 16-19 (Údolní nádrž Orlík) jedny z největších závodů v lovu kapra nejen v ČR, ale i v Evropě. V minulosti byly tyto závody pořádány ve Francii na jezeře Lac du Der, ročník 2018  historicky poprvé hostuje v České republice.

O pohár a vítězství v turnaji se utkají dvoučlenné týmy nejméně ze 16 států (potvrzeny jsou Česká republika, Polsko, Ukrajina, Velká Británie, Německo, Jihoafrická republika, Holandsko, Rakousko, USA, Rumunsko, Maďarsko, Srbsko, Itálie, Francie, Wales a Belgie). Jedním ze závodních týmů je i tým handicapovaných rybářů z Místní organizace ČRS Kladruby.

Závody budou probíhat v následujících úsecích:

• Rekreační středisko Jitex cca 4. km na Otavě
• Olešná – Strouhy 185. – 186. km Vltavy
• Struhy 181. km Vltavy
• Na Husárně 165. – 164. km Vltavy
• Na Pískách 162. – 161. km Vltavy
• Velký vír 156. km Vltavy
• Chrást 156. km Vltavy
• Rekreační středisko Radava 155. – 154. km Vltavy
• Naproti Radavě 155. – 154. km Vltavy.

Tyto úseky jsou určeny v době od 08. do 15. 09. 2018 jen pro účastníky a pořadatele závodu (samotný závod se bude konat od 10. - 15. září). Rybářům se omlouváme za dočasné omezení možnosti lovu na těchto úsecích.

Pro lepší přehlednost následuje znázornění na mapě:

Více informací o harmonogramu a průběhu závodů najdete na stránkách www.worldcarpmasters.com (stránky organizátora v angličtině), případně v popisu revíru ÚN Orlík v českém jazyce.

Závodníkům přejeme mnoho úspěchů!

Tomáš Kočica