Historicky nejlepší výsledek našich reprezentantů na mistrovství světa v rybolovné technice

Česká reprezentace v rybolovné technice je na světových šampionátech úspěšná už tradičně; zisk 32 medailí ale překonal i ta nejdivočejší očekávání.

Celá naše reprezentace ve složení – státní trenér Josef Luxa, asistent státního trenéra Ing. Josef Luxa ml.,  Kateřina Marková, Ing. Zuzana Plachá, Iva Zelenková, Jan Luxa, Jan Bombera, Patrik Lexa, Tomáš Spáčil, Bc. Karel Kobliha, Jiří Marek a Ing. Jana Brončková (náhradnice, která nastoupila pouze do dvou disciplín) excelovala na mistrovství světa, které se konalo na letišti Hosín u Hluboké nad Vltavou.

IMG 20190907 124452

Našemu družstvu mužů a žen z ČR se podařilo vybojovat neskutečné množství medailí, které v historii ČRS v této disciplíně rybolovné technice nepamatujeme. Je vidět, že nominační kritéria, která jsou u této disciplíny v ČR nastavena, opravdu pustí na světový šampionát pouze ty nejlepší z nejlepších. Celkem naše družstvo získalo 32 medailí, z tohoto počtu bylo 14 zlatých 12 stříbrných a 6 bronzových medailí.

IMG 20190907 192017

Mezi nejprestižnější patří medaile za družstva, kde naši muži i ženy získali 1. místo a v jednotlivcích jsou na vrcholu víceboje, ve kterých získala v pětiboji i sedmiboji Kateřina Marková 1. místa a Zuzka Plachá dvě druhá místa. U mužů si v pětiboji odnáší 1. místo Jan Luxa a 2. místo obsadil Jan Bombera. V sedmiboji obsadili první tři místa všichni naši reprezentanti v pořadí – Jan Bombera, Jan Luxa, Karel Kobliha a v posledním víceboji, kterým byl devítiboj obsadil 1. místo Karel Kobliha a 2. místo Jan Bombera.

IMG 20190907 125635

Šampionátu se z pozice nadšených fanoušků zúčastnili i předseda ČRS Dr. Mach (který byl v reprezentaci RT dlouhá léta členem) a jednatel ČRS Ing. Heimlich, který si pod vedením člena repre Jiřího Marka také jednu z disciplín vyzkoušel (pozn.: Ing. Heimlich je loňský mistr Evropy v LRU muška).