ČRS MO Kladruby: Reportáž z dětských závodů

Pro většinu rybářů je místní organizace Kladruby synonymem dlouhodobé a obětavé práce s handicapovanými rybáři, kterých sdružuje více než 100 (a je jediná v ČR, která se na podporu handicapovaných rybářů přímo zaměřuje). Tato organizace ale pořádá také řadu závodů pro děti nebo rybářské maratony. Jeden ze závodů pro děti a mládež proběhl v první polovině července - výhercům i všem účastníkům gratulujeme!

ČRS MO Kladruby:

Vážení přátelé, dovolte, abychom Vás informovali o první závodní akci v letošním roce, kterou v sobotu 4. července 2020 pořádala kladrubská organizace handicapovaných rybářů na nádrži Záhorská. Věřme, že je doba karantén již úspěšně za námi, a tak i naše organizace bude moci plnohodnotně fungovat. Bylo nám velkým potěšením uspořádat Dětské rybářské závody, kterých se zúčastnilo 33 závodníků ve dvou věkových kategoriích. Počasí nám přálo, revír a zázemí závodu bylo pořadateli vzorově připraveno! Nadšení pro věc bylo po dlouhé době „covidové nečinnosti" příkladné. Od našich přátel a sponzorů se nám opět podařilo zajistit pro vítěze a vlastně pro všechny děti velké množství cen a pochutin. Každý závodník obdržel dárkovou tašku, odnesl si několik výtisků časopisu Rybářství, poobědval hamburger s hranolkami, zapil Jupíkem od Kofoly a sladkou tečkou byly dokonalé výrobky z pekařství Maruška rodiny Havlových a vlašimského Turka. O uzených a grilovaných pochutinách pana Kletečky ani nemluvě :-) Dík patří našim dodavatelům masných výrobků, Vlaďovi Pávovi a společnosti Maso Třebovle. Chtěli bychom zde také poděkovat panu Robertovi Shayovi, který handicapovaným rybářům věnoval svou výhru, dva pruty s navijáky v soutěži časopisu Rybářství.             

Závodní den se skládal tradičně z několika částí. Každý závodník musel poznávat rybí druhy a musíme opět konstatovat, že většina dětí byla úspěšná. Těší nás, že děti mají o ryby zájem a jejich povědomí se rok od roku zlepšuje. Následoval čtyřhodinový rybářský závod, kterému následovala soutěž v rybolovné technice – hodem prutu na terč, které provázelo několik doprovodných zábavných soutěží. Střelba ze vzduchovky mezi dětmi opět zvítězila. Po sečtení dosažených výsledků mohli organizátoři přejít k vyhlašování výsledků. Velkou radost nám udělala účast našeho kamaráda, pana doktora Marka Odložilíka, který podporuje handicapované rybáře krmením pro ryby od společnosti Timár.

Korunovali jsme prvních pět dětí v každé ze dvou kategorií, tři nejlepší v rybolovné technice, nejlepší rybářku a největší ulovenou rybu. Vítězi si odnesli hodnotné ceny od našich sponzorů. Nejvíce cen nám opět zprostředkovali naši věrní partneři, Tropic Liberec, společnost Delphin a Karel Nikl.

Nejlepší výkon v rybolovné technice předvedl Jakub Šmíd z Příseky, druhou příčku obsadil kladrubský Jan Kovář a bronz získal jeho brácha Antonín. Největší 69 cm rybu, ulovila Natálie Fikarová z Havlíčkova Brodu, která se stala zároveň nejlepší rybářkou celého závodu a ve své kategorii starších se umístila na stříbrném, druhém místě. Vítězem závodu se stal kladrubský Jan Kovář, který obhájil loňské prvenství! Bronz vybojoval kácovský Petr Daniš. V kategorii mladších dominoval a cenné zlato si odnáší Toník Kovářů, který napodobil svého bratra a „doublem" udělali velkou radost svým rodičům.  Stříbrnou příčku obsadila Verunka Šmídová a bronzový byl divišovský David Khek.

Výkony všech naleznete v přiložených výsledkových listinách a v přiložených fotografiích. Mnohem více fotek naleznete na našem facebookovém profilu. Nyní bychom rádi přešli k tradičnímu děkování...bez těchto lidí či společností, bychom nemohli dělat to, co dělat chceme...

Děkujeme tradičně Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Saenger, Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi,  ABF-ForFishing, Wavy Boats - LOWRANCE, FOX, D.A.M., Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Bariéry, rodině Hanikýřů, rodině Sátrových a obci Kladruby. Díky časopisu Rybářství, Benešovskému deníku a internetovým portálům SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar, MRK, Casnaryby a několika dalším!

Vítězům a všem závodníkům tímto ještě jednou gratulujeme. Děkujeme i jejich rodičům a doprovodům a všem pořadatelům, kteří zajistili gastronomii, měření ryb na závodním úseku a doprovodné soutěže!  Též věříme, že jsme se jako organizace zasloužili o chvályhodný sportovně kulturní zážitek a všichni měli radost z velkého množství cen, pohárů, medailí, diplomů a darů.

Petrův zdar za ČRS MO Kladruby přejí

Tomáš Kučera a Jan Porhansl

 

O MO ČRS Kladruby:

ČRS MO Kladruby je jedinou rybářskou organizací v České republice, která sdružuje handicapované rybáře. Naším úkolem je vrátit naše občany, kteří jsou po úraze či nemoci na zájmovou činnost – rybářský sport. Organizace byla založena v roce 1985. Organizace má cca 170 členů, z čehož jedna třetina jsou zdraví (pomocníci). Snažíme se vybudovat silnou organizaci, která bude všem skupinám poskytovat útočiště, prostor pro seberealizaci, výuku, odpočinek, sport a zábavu. Chceme investovat do výstavby a úprav rybářského revíru, aby splňoval veškerá kritéria pro postižené spoluobčany. Budeme vylepšovat revír a pořádat rybářské závody pro handicapované a pro děti. Veškerá činnost sdružení je založena na práci dobrovolníků a místních obyvatel, kteří svými znalostmi a dovednostmi pomáhají handicapovaným a jejich rodinám. Za dobu naší existence se naši členové zúčastnili každého Mistrovství republiky a od roku 1999 se účastníme Mistrovství světa v plavané. Máme 4 tituly mistrů světa jak v družstvech, tak v jednotlivcích.

 


MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok