Pohár předsedy ČRS v lovu kapra 2021

Vážení přátelé rybařiny a lovu kapra zvláště,

ve dnech 14. – 17. října 2021 pořádá ČRS LRU položená na veslařském areálu v Račicích již 3. ročník Poháru předsedy ČRS v lovu kapra. Závodu se zúčastní 33 špičkových týmů z celé republiky, které se poperou nejen o čest a slávu, ale také o hodnotné věcné ceny a putovní pohár.

Dá se očekávat, vzhledem k nadstandartní rybí obsádce, že i letos se závodníci nezastaví a rozhodčí se nadřou. Vždyť při posledním ročníku se na břeh podívalo téměř 600 bodovaných kaprů či amurů!

racice

Stejně jako v minulých ročnících se bude soutěžit dle mezinárodních FIPSed pravidel.  Ve zkratce zrekapituluji, v čem zásadním se tato pravidla liší od většiny kaprařských závodů, které se u nás pořádají:

  • Chytá se na svazové vodě.
  • Bodovanou rybou je kapr a amur již od 1500 g.
  • Soutěž trvá 72 hodin non-stop.
  • Závod je určen výhradně pro 2členné týmy.
  • V době od 18:30 do 8:00 je povoleno krmit jen kobrou či prakem. Mimo tuto dobu jsou povoleny i ostatní vnadicí pomůcky (spomb, vrhačka, lopatka,...). Taktikou krmení se dá hodně získat, ale i ztratit.
  • S výjimkou živočišných nástrah se smí chytat téměř na vše (partikl, boilies, pelety apod.)
  • Nesmí se používat echoloty ani zavážecí lodičky – vše proběhne hezky ze břehu.
  • Každý tým má jasně vymezen prostor na břehu i na vodě, kde smí chytat. Závodníci budou mít k dispozici prostor 20 m na břehu a stejně široký pás i na vodě. Nalevo i napravo od jejich soutěžního sektoru bude „hluchá zóna“ o velikosti cca 40 m, kam se nesmí ani nahazovat ani krmit.

Pravidelné informace budou zveřejňovány na facebooku a stránkách ČRS www.rybsvaz.cz a také na stránkách časopisu Rybářství www.irybarstvi.cz, detailní průběh závodů můžete sledovat v online přenosu také na www.mrk.cz

Ať už jste rybář či nerybář, vezměte rodinu ve dnech 14.-17. října 2021 na výlet do račické Labe arény.  Pohár předsedy ČRS v lovu kapra jsou výjimečné závody, které stojí za to vidět na vlastní oči! Pokud by vás rybařina přeci jen nezaujala, můžete si v areálu zajezdit na kolech či kolečkových bruslích, zajít si na oběd do místní restaurace nebo si udělat výšlap na nedaleký Říp.

Na průběh a vyhlášení minulého ročníku Poháru předsedy ČRS v lovu kapra se můžete podívat zde.

Tak na viděnou na Račicích!

Miroslav Poupa

Pořadatel

Tel.: 736 672 293

 

Propozice závodu ke stažení

Přihláška na závod ke stažení

 

 


MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok