Ve Šternberku se konal závod 1. a 3. ligy v přívlači

Ve dnech 15.–17. 7. se uskutečnilo 2. kolo 1. ligy v přívlači a 19.–21. 8. pak 1. kolo 3. ligy. Pořádající organizací byla MO ČRS Český Šternberk, a to na revíru Sázava 6.

2. kolo 1. ligy

Ze závodů 1. ligy se odhlásily 2 týmy, a tak do samotného závodu nastoupilo 13 týmů napříč celou republikou. Z důvodu nepřízně počasí před závody se Sázava zakalila a zvedla, a tak bylo mnohdy velice těžké rybu přelstít a přinutit k záběru. I tak si s tím zkušení závodníci velice dobře poradili a nachytali celkem 682 ks ryb.

1liga

Mezi úlovky se nejčastěji řadil jelec tloušť, dále pak okoun, bolen, ouklej, štika, ježdík, plotice a hrouzek. Největší rybou závodu byla štika 651 mm, kterou ulovil Jan Motyčka.

1liga4

Závod ovládl a zvítězil tým FT Fishing MO Čakovice ve složení Kratochvíl Dorian a Svoboda Tomáš. Na druhém místě skončil tým Nástrahy.CZ – MO Tábor ve složení Musil Filip a Vlažný Jiří. Třetí skončil tým MO ČRS Choceň ve složení Martinů Jaroslav a Libjak Jan. Závody probíhaly v poklidné a přátelské atmosféře. Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.

1liga3

Poděkování patří Lukáši Kubínovi, Aleši Truhlářovi, Ondřeji Havlovi a Jirkovi Chaloupkovi za to, že mě při pořádání závodu zastoupili, protože jsem musel odjet jako náhradník odchytat závod 2. kola 2. ligy.

1. kolo 3. ligy

Ze závodu 3. ligy se odhlásily 4 týmy, a tak do samotného závodu nastoupilo pouze 11 týmů napříč celou republikou. Jak je již u nás tradicí, tak ani na tento závod nás počasí nezklamalo a opět se předvedlo tak, že v pátek spustil déšť a vydrželo pršet až do nedělního odpoledne. Sázava se opět zvedla a zakalila. Takže obdobně jako v 1. lize, tak i závodníci ve 3. ligy museli vynaložit veškeré své úsilí a zkušenosti, aby se jim podařilo přelstít ryby a přimět je k záběru. Počínali si však velice dobře a celkem se jim podařilo za celý závod nachytat 281 ks ryb.

3liga

Stejně jako v 1. lize nejčastějším úlovkem byl jelec tloušť následovaný okounem, bolenem, ouklejí, ježdíkem, ploticí a hrouzkem. Největší rybou závodu byl tloušť 472 mm a ulovil ho Dominik Vokřínek.

3liga2

Závod ovládl a zvítězil tým Velrybáři ze severu MS Vejprty ve složení Havlíček Lukáš st. a Havlíček Lukáš ml. Na druhém místě skončil tým PRSO.ME ČRS ve složení Mičánek Martin a Stonawski Rudolf. Třetí skončil tým OKBE M. O. Nusle Praha 4 ve složení Bednář Pavel a Moravcová Soňa. I tyto závody probíhaly v poklidné a přátelské atmosféře. Rybám se sice nechtělo moc spolupracovat, ale my jsme si užili zábavu v podobě zdravého hecování a popichování se navzájem. Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.

3liga3

Závěrem bych chtěl všem zúčastněným poděkovat za vzornou reprezentaci svých MO a za legraci, kterou jsme si užili. Dále bych chtěl moc poděkovat naší MO Český Šternberk za to, že nám povolila tyto závody uspořádat a své rodině za pomoc při závodech samotných.