Česká reprezentace v rybolovné technice veze z Estonska 34 medailí

V termínu 1.-4. 9. 2022 se konalo v estonském Tallinnu Mistrovství světa v rybolovné technice. České seniorské reprezentaci mužů a žen se podařilo zopakovat historický úspěch z loňského roku v počtu získaných medailí. Naši závodníci vybojovali celkem 34 medailí, a to 15 zlatých, 9 stříbrných a 10 bronzových.

Mezi nejcennější medaile patří mistrovský titul v sedmiboji Lucie Kepákové, pro kterou bylo toto MS premiérou v seniorské kategorii a mistrovský titul Tomáše Spáčila v pětiboji a sedmiboji, ke kterému přidal ještě 2. místo v devítiboji.

PXL 20220903 182939146.NIGHT

Družstvo mužů i žen si odváží z Estonska také 1. místo.  Ve vícebojích dále bodovaly v pětiboji Lucie Kepáková na 2. místě a Kateřina Marková na 3. místě, v sedmiboji ke zlatu Lucky přidala stříbro Kateřina a bronz získala Zuzka Plachá. Robert Mík pak přidal ještě bronzovou medaili z pětiboje. O kvalitě našich reprezentantů svědčí i to, že si každý z nich vybojoval a odváží si domů z MS minimálně jednu medaili z jedné z devíti disciplín. Kompletní výsledky šampionátu naleznete zde.

PXL 20220903 183449573

Gratulujeme naší reprezentaci ve složení Jan Luxa, Josef Luxa, Robert Mík, Tomáš Spáčil, Jan Weitz, Jiří Marek, Zuzana Plachá, Lucie Kepáková, Kateřina Marková, státní trenér Josef Luxa a vedoucí výpravy Jan Bombera, k mimořádným úspěchům na světovém šampionátu.

PXL 20220903 183209997.NIGHT

Za ČRS Petra Hnízdilová, Lukáš Mareš