Ve Štokách u Jihlavy právě probíhá soustředění talentované mládeže. Tato akce je zaměřena především na rybolovnou techniku.

Odbor rybolovné techniky při Radě ČRS vnímá práci s mládeží jako nezbytnou součást výchovy budoucích generací závodníků. Právě proto zkušený tým ve složení Jiří Plachý, Jan Bombera, Zuzana Plachá, Karel Kobliha a Karel Světelský zajišťují již několik let pravidelné letní soustředění talentované mládeže ve Štokách u Jihlavy. Letošní ročník je unikátní svou velikostí, kdy se na jednom místě sejde téměř pět desítek mladých nadějí.

IMG20230722083628 IMG20230722084303

Soustředění talentované mládeže je právě v půlce a již nyní můžeme hovořit o navázání na úspěšnou tradici předchozích ročníků. Účastníci nejenom, že prochází vícefázovým tréninkem, ale je celkově dbáno o jejich fyzičku. Každé ráno nastupují na rozcvičku a tělesnou přípravu. Ta je důležitá, aby se předcházelo možným zraněním nejen v průběhu tréninku, ale i během celé závodní sezóny.

IMG20230722090243  IMG20230722093657

Závodníkům v rybolovné technice samozřejmě nehrozí zranění způsobená nesprávnou manipulací s lovícím náčiním či „pokousání od ryby“, ale naopak jsou vystaveni rizikům, se kterými se potýkají sportovci v atletických disciplínách (zánět šlach, utržené vazy…). I o těchto rizicích se mohou dozvědět vedoucí rybářské mládeže, kteří si projdou připravovaným školením, které se uskuteční v říjnu letošního roku. Přihlásit se na školení je možné zde.

IMG20230722091322

Odbor rybolovné techniky tímto děkuje všem, kteří se na soustředění talentované mládeže podílejí.

Marek Bařtipán (předseda Odboru RT), za ČRS Lukáš Mareš