Kladrubští rybáři pořádali tradiční podzimní závody. Děkujeme za zaslané zprávy a především za péči, kterou věnujete handicapovaným rybářům. Přejeme do budoucna spoustu dalších úspěšných akcí.

Petrův zdar!

Vážení přátelé organizace handicapovaných rybářů Kladruby!

Rybářská závodní sezóna ČRS MO Kladruby byla o víkendu 7.-8. října 2023 na nádrži Záhorská úspěšně zakončena, jako již tradičně, sobotními Podzimními závody dospělých a nedělními Dětskými závody dvou věkových kategorií. Na závody přijelo ve dvou dnech 53 závodníků se svými četnými doprovody, které přispěly k pohodové atmosféře, která oba dva dny provázela. Sobotní závod „dospělých“ provázelo příjemné, až letní počasí, neděle však dala dětem zabrat, sv. Petr změnil pravidla a nebylo daleko od sněhových vloček. Vítr a studené deštivé počasí dokonce vyhnalo asi osm závodníků v průběhu čtyřhodinového klání ke svým domovům. Po poledni se počasí umoudřilo, a tak i tyto naše poslední závody v roce 2023 můžeme hodnotit jako úspěšné! Smekáme před všemi, kteří tuto slotu přečkali a věříme, že jim udělali radost hodnotné ceny, které jsme od lidí s dobrým srdcem získali!

Závodnímu víkendu opět předcházela skvělá práce členů ČRS MO Kladruby, kteří výtečně připravili revír, zajistili ceny, poháry a medaile pro zúčastněné a připravili skvělé občerstvení. Gastro pochutinám z dílen Maso Třebovle, restaurace Standy Komendy, pekařství Havlových a Turků, rodiny Sátrových dominoval hovězí guláš z lorny, grilované plátky, klobásy a kabanosy, uzení kapři, kuřecí hamburgery s hranolkami pro všechny děti a mrak pečiva, dortů a zákusků. Tlačenky, škvarky, špeky, perníky, donuty a koláčky byly už jen třešničkou na dortu.

Sobotní závod byl posledním, který mohl promluvit do konečného pořadí v Putovním poháru ČRS MO Kladruby. Rozdíly mezi prvními třemi rivaly - Kovář, Číž a Belušiak byly minimální a před závodem byla pozice těchto tří borců otevřená…vítězství však po roce nekompromisně obhájila stálice startovního pole Martin Kovář, který se stal vítězem a odnesl si hlavní cenu od společnosti Wavy Boats – echolot Lowrance, gratulace Martine! Pořadí sobotního závodu bylo následovné…vítězkou se stala Gábina Tauberová s počtem devíti kaprů a 462 cm, Martin Kovář byl s 418 cm a 12 rybami druhý, bronz bral Vláďa Rubina s 281 cm a 6 kapry.

Nedělní dětské závody v kategorii starších (10-15let) ovládli po vzoru otce bratři Kovářové, kdy starší Honzík svého bráchu Tondu pobil o necelých 100 cm, ulovil 8 kaprů o délce 334 cm. Brácha Tonda měřil 240 cm a o stejný rozdíl zvítězil nad třetím Ondrou Havlem, který chytil 3 kapry s délkou 134 cm. V kategorii mladších dětí (0-10 let) vévodil a zlatou medaili si odnesl Kája Dvořák se dvěma kapry o délce 95 cm, před Matyášem Halaškou, který ač chytil nejdelšího kapra klání 58 cm, musel se spokojit se stříbrem. Bronz vychytal Filip Hlaváček, který zdolal největšího pstruha dne.

Vzhledem k nevlídnému počasí jsme ustoupili od závodů v rybolovné technice (hodu na terč) a též od připravených doprovodných programů jako je oblíbená střelba vzduchovkou, skákání v pytli apod.…takže nám nezbylo, než promrzlým dětem servírovat hamburgery a přejít k vyhlášení vítězů. Jelikož u nás každý z dětí vyhrává, každý dostal hromadu cen, ať už od tradičních sponzorů dětských závodů společností Delphin, Nikl, Timár CZ a Středočeský územní svaz, tak od rodiny Havlových a společnosti Kaufland Jarov, Kofola, Bakker Divišov a Zámecký pivovar Zbraslavice. Ač u dětí a mládeže preferujeme myšlenku „utečte od mobilů k vodě“, kterou se snažíme s naším rybářským kroužkem naplňovat, neubránili jsme se lákavého daru rodiny Havlů, a rozdali jsme po regulérním losování z celého startovního pole i tři mobily, z čehož měli výherci nebývalou radost.

Děkujeme všem za letošní účast na našich závodech a těšíme se v příštím roce opět na skvělou atmosféru, která naše závody provází. Budeme rádi, když se startovní pole rybářů rozšíří, ať už s handicapem či bez. Vždyť naším hlavním cílem je handicap mazat a ukázat jak lidem s fyzickým handicapem, tak zdravým, kteří většinou stejně nějaký „handicap“ mají, že když se chce, tak handicap roli nehraje a je možné si užít skvělé okamžiky v tomto neutěšeném světě. Buďme šťastní z toho, co máme, snažme se být pozitivní, pomáhejme si a těšme se na další sezónu s Handicapovanými rybáři Kladruby. Pokud nám zdraví a síla povolí, budeme tu pro Vás!

Přejeme Vám především zdraví a optimismus a těšíme se brzy na viděnou!

S úctou a pozdravem za handicapované rybáře Kladruby

Tomáš Kučera, Jan Porhansl, Mirka Naglová, Petr Krym, Pavel Kletečka, Honza Kadlec, Gábi Tauber, Michal Šramota a Jakub Starý

Za ČRS Lukáš Mareš