Dvacet pět vedoucích rybářských kroužků ze všech koutů České republiky se sešlo o uplynulém víkendu ve Štokách u Jihlavy, aby pod vedením pěti zkušených závodníků, reprezentantů a státního trenéra nacvičili praktické dovednosti v oblasti rybolovné techniky.

Druhý ročník školení vedoucích rybářských kroužků zaměřený na rybolovnou techniku navazoval na loňskou akci a prohluboval znalosti a zkušenosti vedoucích. V průběhu školení byli účastníci rozděleni do 5 skupin a postupně si vyzkoušeli každou z disciplín pětiboje. Smyslem školení je, aby nabité zkušenosti vedoucí následně předávali svým svěřencům v rybářských kroužcích. V příštím roce se plánuje vrátit cyklus školení na začátek, tedy k nováčkům v oblasti rybolovné techniky.

IMG20231027191208 new

IMG20231028100738 IMG20231028113124

IMG20231029084921 01

Velké poděkování za akci patří celému realizačnímu týmu (Jiří Plachý, Jan Bombera, Karel Kobliha a Karel Světelský) a taktéž všem účastníkům, kteří jsou ochotni se něco nového naučit a dále předávat.

Marek Bařtipán (předseda Odboru RT), za ČRS Lukáš Mareš