Odbor rybolovné techniky Republikové rady ČRS se sešel na svém řádném zasedání. Na programu bylo zejména vyhodnocení domácích a mezinárodních soutěží 2023, informace o soustředění talentované mládeže a školení vedoucích a trenérů RT, čerpání rozpočtu 2023 a rozpočet 2024, příprava termínového kalendáře 2024, kontrola práce rozhodčích a jejich účast na závodech a zasedání ICSF.

Jednání zahájil a vedl předseda odboru Marek Bařtipán, který na úvod seznámil členy s programem a provedl kontrolu zápisu z minulého zasedání.

Vyhodnocení domácích a mezinárodních soutěží 2023

Na základě výsledků z I. a II. ligy postupují a sestupují tato družstva:

I. ligu vyhrálo družstvo MO ČRS Hořovice. Sestupující do II. ligy - PS Jihlava „B“. II. ligu vyhrálo družstvo MO ČRS Újezd nad Lesy. Postupující do I. ligy - MO ČRS Újezd nad Lesy, MO ČRS Ostrava „B“. Ligu mládeže i ligu žen vyhrálo družstvo MO ČRS Ostrava.

Vítězové Českého poháru pro rok 2023 jsou: Tomáš Spáčil (muži), Zuzana Plachá (ženy), David Nejdl (kadeti), Adéla Buráňová (kadetky), Jakub Schleiss (junioři), Lucie Nejdlová (juniorky), Vojtěch Kisiov (žák), Nikola Dreslerová (žákyně).

IMG 20230930 WA0019 IMG 20230930 WA0025

Hanácký pohár - finále Českého poháru a Liga žen

Domácí činnost - garanti informovali a zhodnotili jednotlivé závody, které proběhly v rámci závodní sezóny 2023. Většina závodů proběhla bez problémů a byla na vysoké úrovni. Předseda odboru poděkoval a ocenil všechny pořadatele.

Mezinárodní činnost - státní trenéři zhodnotili jednotlivá mistrovství světa, která svými výsledky byla pro ČR opět jedna z nejúspěšnějších. MS dospělých se konalo v Polsku, celkem seniorská reprezentace přivezla stejný počet medailí jako v loňském roce, a to 34 (13-9-12). U MS juniorů a kadetů (Č. Budějovice) byl z pořadatelského hlediska závod v pořádku. V rámci juniorského MS byla podruhé vyhlašována i nově ustanovená kategorie kadetů (U23). V kategorii juniorů získala reprezentace celkem 28 medailí (13-9-6) a 29 medailí (15-7-7) v kategorii kadetů. Předseda odboru RT poděkoval státním trenérům a realizačním týmům za výsledky a práci, kterou odváděli v roce 2023. Všichni medailisté z letošního roku budou pozváni na výstavu For Fishing, kde budou oceněni.

PHOTO 2023 07 13 18 04 31Mistrovství světa juniorů a kadetů 2023 v Českých Budějovicích

Informace o soustředění talentované mládeže a školení vedoucích a trenérů RT

Soustředění talentované mládeže proběhlo v termínu 24.-30. 7. 2023 ve Štokách. Zúčastnilo se celkem 32 juniorů a kadetů napříč celou republikou. Při akci probíhalo natáčení instruktážních videí.

Školení vedoucích a trenérů RT se uskutečnilo se 27.-29. 10. 2023 ve Štokách. Zúčastnilo se 25 vedoucích. Jednalo se především o prohloubení techniky hodů, které navazovalo na školení z roku 2022. Pro rok 2024 se počítá s uskutečněním opětovného školení, ale pouze pro nové vedoucí, kteří se minulých dvou neúčastnili.

IMG20231029084921 01Školení vedoucích a trenérů RT 2023

Čerpání rozpočtu 2023 a rozpočet 2024

Členové odboru byli seznámeni s čerpáním rozpočtu na jednotlivé domácí a mezinárodní závody. Rozpočet byl čerpán v plné výši. Náklady na natočení 5 instruktážních videí (pětiboj), byly z poloviny hrazeny z rozpočtu Odboru mládeže, který financování schválil na svém zasedání.

Členové odboru byli seznámeni s návrhem rozpočtu na domácí a mezinárodní činnost 2024. V současné době není ještě rozpočet schválen a bude teprve projednán Radou ČRS. Odbor RT rozhodl o navýšení startovních poplatků u domácích soutěží (mimo ligové) u dospělých na 300,- Kč a u dětí na 200,- Kč a o navýšení startovních poplatků za Český pohár na 200,- Kč bez rozdílu kategorií. Návrhy projednají zástupci Odboru ve svých územních svazech. Hlasování o návrhu bude na jarním zasedání.

Termínový kalendář na rok 2024

Členové Odboru byli seznámeni s předběžným termínovým kalendářem.  Pořadatelem Mistrovství ČR seniorů a kadetů bude v roce 2025 MRS PS Kroměříž a Mistrovství ČR juniorů a žáků uspořádá ÚS SMS (Kunčice pod Ondřejníkem). U mezinárodních akcí čekáme na zasedání ICSF.

Kontrola práce rozhodčích a jejich účast na závodech

Člen komise rozhodčích Z. Hnízdil přednesl podrobnou zprávu o práci rozhodčích a jejich účasti na závodech. I v příštím roce je při nominaci rozhodčích třeba dávat pozor, aby na závod nebyli nominováni rozhodčí, kteří se závodu účastní jako závodníci.

Zasedání ICSF

Předseda odboru informoval přítomné o nadcházejícím Kongresu ICSF. Za ČRS budou kandidovat do prezidia ICSF 3 kandidáti, a to na místa: 2. viceprezident ICSF – Jan Bombera, na člena prezidia pro jednání s potenciálními pořadateli MS a podílejícího se na sestavování termínových kalendářů – Radek Spáčil a na člena prezidia pro práci s mládeží v rámci ICSF – Jiří Plachý. O výsledcích voleb v ICSF budeme informovat.

Předseda Odboru Marek Bařtipán závěrem poděkoval všem členům odboru, státním trenérům a zástupcům komise rozhodčích za práci, kterou odváděli v letošním roce a popřál jim mnoho zdaru do roku 2024.

Za ČRS Lukáš Mareš, Petra Hnízdilová