Ve dnech 19. - 20. 12. 2023 navštívili předseda ČRS Karel Mach a jednatel ČRS Roman Heimlich významné zástupce politické sféry i státní správy. Mnohé představitele spolupracujících organizací přivítali statutární zástupci ČRS i na sekretariátu Republikové rady ČRS.

Konec roku je vždy vhodnou příležitostí pro poděkování za spolupráci a zároveň možností projednat důležitá témata dotýkající se oblasti rekreačního rybolovu i chovu ryb.

Z nejvýznamnějších hostů předseda ČRS Karel Mach a jednatel Roman Heimlich navštívili v posledních dnech místopředsedu vlády ČR a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku, ministra zemědělství Marka Výborného, ministra životního prostředí Petra Hladíka, 1. místopředsedkyni Poslanecké sněmovny Věru Kovářovou, poslance a místopředsedu Zemědělského výboru PSP ČR Karla Smetanu, poslankyni Alenu Schillerovou či poslance a předsedu Podvýboru pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství PSP ČR Josefa Kotta.

Setkali se také s vrchním ředitelem Sekce lesního hospodářství MZe Patrikem Mlynářem či vedením Moravského rybářského svazu, předsedou Jiřím Ryšánkem a tajemníkem Václavem Habánem.

original EE6F292A B9CD 4824 9FC4 6859CE76D26C dd73a6e9 233e 429b 828a 17c664b211dd
Ministr životního prostředí Petr Hladík Ministr zemědělství Marek Výborný

Na sekretariátu Republikové rady ČRS jsme z nejvýznamnějších hostů přivítali ředitele Odboru Řídící orgán OP Rybářství MZe Pavla Pojera, vedoucího oddělení implementace MZe Antonína Vavrečku, vedoucí oddělení finančního řízení a technické pomoci MZe Kateřinu Krylovou, zástupce ÚZEI - ředitele Štěpána Kalu, dále Stanislava Doležala a Jiřího Dubce. Přivítali jsme také zaměstnance oddělení rybářství a včelařství MZe, oddělení myslivosti MZe a další hosty.

IMG 5104 original 3F1A4F3D 94FD 42CB 880C 9185C62F7915
Poslanec Karel Smetana Vicepremiér ČR Marian Jurečka

Hlavními diskutovanými body byly národní a evropské dotace pro následující období, otázky digitalizace agendy rekreačního rybolovu, možnosti nastavení managementu regulace rybožravých predátorů, zejména vydry říční či morčáka velkého. Se zástupci MRS byl projednán aktuální stav informačního systému MRS a budoucnost propojení s informačním systémem ČRS (RIS).

Z pohledu ČRS jsou tato setkání velmi důležitá především v tom, že dochází k intenzivní komunikaci se zástupci státní správy a spolupracujících organizací, a to i přímo v sídle našeho svazu. ČRS se v dlouhodobém horizontu chová apoliticky a dobré vztahy se zástupci napříč celou státní správou jsou pro nás velice významné.

Za ČRS Lukáš Mareš