Mnoho rodičů malých rybářských nadšenců řeší o prázdninách otázku, jak své děti smysluplně zabavit. Na řadě míst v ČR probíhají v těchto dnech soustředění rybářských kroužků, které představují zajímavou alternativu k letním táborům.

Rybářských kroužků je v rámci ČRS dokonce více než místních organizací. V uplynulé sezóně jich bylo aktivních více než 600 - zpravidla kombinují "teoretickou" přípravu v zimních měsících a následné výpravy ke sportovním revírům po zbytek roku. Pomyslným vrcholem mnoha z nich je pak letní soustředění.

U každého kroužku probíhá letní soustředění v jiném konceptu - někde má blíže ke klasickým rybářským táborům, ale začíná se objevovat i model, který se více přibližuje táborům příměstským; děti na soustředění vozí rodiče v ranních hodinách, v podvečer je potom vyzvedávají. Pro mnoho dětí i rodičů se jedná o vítaný formát - zejména menší děti tak tráví dny v přírodě ve společnosti kamarádů z kroužku, ale doma usínají ve známém prostředí. 

Jedno takové soustředění právě proběhlo pod taktovkou Místní organizace ČRS Černošice v okolí Všenorských tůní na břehu Berounky. Letošní ročník je premiérový - do budoucna plánuje místní organizace toto soustředění rozšířit o další děti nejen z řad pravidelných členů rybářského kroužku. Přímo na břehu Všenorských tůní vybudovali členové místní organizace a vedoucí kroužku pro mladé rybáře vynikající zázemí, které bude pro rybářský kroužek sloužit celou sezónu.

Děti tak mají šanci si nejen užít krásnou rybařinu na Berounce i Všenorských tůních pod vedením zkušených vedoucích, ale také si vyzkoušet celou řadu rybolovných technik a získat zkušenosti od různých hostů, kteří je představují. Úlovky na sebe nenechaly dlouho čekat - kromě všudypřítomných okounů, ouklejí, plotic a perlínů jsou samozřejmě Všenorské tůně bohaté na kapry i velké amury, kteří se v tomto letním období rádi vystavují na hladině a nenechají mladé rybáře vydechnout... Velkou atrakcí je i několik želv, které se po tůních pohybují.


Dětem přejeme krásnou druhou polovinu letních prázdnin a vedoucím kroužků hodně trpělivosti a pevné nervy!

Tomáš Kočica  


MAIL

MAIL

Aktuálně z územních svazů


Warning: fopen(http://createfeed.wprssaggregator.com/extract.php?url=www.rybaripraha.cz%2Fnews&in_id_or_class=&url_contains=%2Fnode%2F): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 400 Bad Request in /www/doc/www.rybsvaz.cz/www/beta/libraries/src/Filesystem/File.php on line 345

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

calendar 512

 Zobrazit celý kalendář

Nejbližší akce:

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok