Pokles hladiny Orlické přehrady díky rekonstrukčním pracím na hrázi je ideální příležitostí k vyčištění příbřežních partií od nepořádku, který se za poslední desetiletí na této přehradě nashromáždil. Český rybářský svaz společně s Povodím Vltavy a Českým svazem ochránců přírody připravil akci, na které se můžete podílet i Vy!

Pojďme ukázat, že rybářům není okolí našich revírů lhostejné!

Úklid proběhne nejméně ve dvou termínech; pro veřejnost je primárně určený termín 15. února 2020. Z organizačních důvodů je velmi vhodná registrace v předstihu!

Těšíme se na vás!

SO20 xxxxx POVL20002 LETAK A4 UKLIDME elektronicky 1 v5

Upřesnění:

Ve středu 5. února proběhne úklid, který budou provádět především pracovníci sekretariátu Rady ČRS, Povodí Vltavy a dalších zapojených institucí.

Máte-li zájem o účast na tomto termínu, můžete se k nám přidat – sraz bude v 9:00 h v kempu Radava u závory, GPS: 49.5293297N, 14.1724683E.

Kdybyste dorazili později, nebo měli dotazy, obraťte se na pana Vránu (728 701 379).

V sobotu 15. února proběhne velký úklid, do kterého se zapojí i široká rybářská veřejnost.

Máte-li zájem o účast, bylo by dobré, abyste se registrovali (abychom věděli, kolik máme vzít rukavic, pytlů atd.).

Pro ty, kteří si nejsou jistí, jak se zaregistrovat, přikládáme návod krok za krokem:

1. V prvé řadě třeba, abyste se zaregistrovali na stránkách: www.UklidmeCesko.cz (nahoře je záložka „zapojit se jako dobrovolník“)
  2. Do e-mailu Vám obratem přijdou přihlašovací údaje (přihlašovací jméno a heslo).
  3. Na stránce nahoře vpravo stisknete tlačítko „uživatel“ a přihlásíte se pomocí zaslaného přihlašovacího jména a hesla
  4. Nahoře na stránce uvidíte záložku „mapa“ a na tu kliknete.
  5. Otevře se mapa, která se dá zvětšovat a zmenšovat tlačítky + a - . Pod ní vlevo se nachází políčko „hledat“.
  6. Do něj vyplníte heslo Orlík a dáte enter.
  7. Na mapě v oblasti ÚN Orlík najdete modře označená kolečka s nápisem „UO“.
  8. Vyberete si to z nich, které je nejblíže místu, které byste chtěli uklízet.
  9. Kliknete na něj a v něm kliknete na „Připojit se k akci“.
  10. Od té chvíle budete registrováni pro tento úsek.