Středočeští rybáři, ale i rybáři z jiných územních svazů, mají po více jak dvou a půl měsíční pauze k dispozici nové webové stránky. Středočeský územní svaz velmi aktivně informuje o svých činnostech, a to napříč celým územním svazem.  A tak nebudou chybět čerstvé aktuality například o nasazování ryb, o dění na středočeských revírech, o dění ve všech odborech LRU či handicapovaných rybářích. Velmi rozsáhlá je informovanost o práci s dětmi a mládeží.

Ale vraťme se zpět. Co se přihodilo, že starý web přestal být funkční? Dá se to shrnout do jedné věty. Prostě byl zastaralý. Pro nové vedení SÚS byl původní web takovým historickým dědictvím. Delší dobu jsme uvažovali o novém webu. Bod zlomu nastal v době, kdy web byl čím dál častěji napadán roboty. Vždy bylo složité obnovit chod webu po napadení. Proto výbor SÚS v prosinci schválil vytvoření nového webu. Našim členům jsme o Vánocích dali slib, že web bude do konce února. Hned jsme zjistili, že je to šibeniční termín. Museli jsme ho postavit doslova na zelené louce, na úplně nové platformě, která je pro nás „napsána“ zcela na míru. A tak se začalo pracovat. Dva měsíce tvrdé práce, poslední týden se jelo téměř v nepřetržitém provozu - ve dne, v noci. Holt takoví jsou HRDÍ STŘEDOČEŠI. Když něco slíbíme, nejede přes to vlak. Ti, co na webu poslední dny pracovali, tak by asi teď řekli, že web nenávidí. Ale ono to přejde. Hlavně že web je na světě.

A jaký web je? Tak na tuto otázku nejspíše odpoví až samotní uživatelé. Ti mají možnost dávat náměty a my budeme web posouvat stále dál. Jediné co nyní k webu můžeme říct, tak to je to, oč jsme se při budování webu snažili. Byly to čtyři hlavní okruhy. Za prvé přehlednost prostředí, za druhé intuitivní ovládání, za třetí funkcionalita pro naše funkcionáře a běžné rybáře. Posledním, čtvrtým okruhem bylo grafické zpracování. Web běží pár hodin, ale myslíme si, že se naše předsevzetí se podařilo naplnit. Cítíme to z ohlasů návštěvníků webu, kterých za 48 hodin provozu bylo přes 10 tisíc. Na web si teprve zvykáme a hledáme nějaké mouchy, které vychytáme. Dokázali jsme vytvořit plně fungující web v počítačích, noteboocích a mobilních telefonech. Neusínáme však na vavřínech. Jak jsme uváděli výše, web budeme posouvat dále.

Tak ať se všem rybářům web www.crs-sus.cz líbí a pokud budou mít cokoliv na srdci, mohou nám prostřednictvím webu napsat. Žádná zpráva u nás nekončí v koši.

PETRŮV ZDAR!

ČRS, z.s., Středočeský územní svaz