Velikonoční svátky jsou tradičně obdobím se zvýšenou nabídkou a nabízí jedinečnou možnost zvýhodněných nabídek, a to především jako podpory zvýšení konzumace ryb v době, kdy jsou prokazatelně pozitivní dopady rybího masa na lidské zdraví třeba nejvíce.  Kapr nebo jakákoliv domácí sladkovodní ryba společně s dalšími velikonočními pokrmy patřil vždy na sváteční stůl v období Velikonoc. Na našem území ještě za první republiky patřil kapr k oblíbeným pokrmům v době předvelikonočního půstu a jeho spotřeba o Velikonocích byla jen o málo nižší než spotřeba v době vánočních svátků. Příprava rybích pokrmů je v době nabídky čerstvých filet a snadno dostupných on-line receptů jednoduchou záležitostí i pro úplné začátečníky a příjemnou cestou, jak posílit celý organismus.

Pokračování článku najdete na stránkách Rybářského sdružení.