Východočeský ÚS: Od 1. května mohou rybáři využít možnost rybolovu na nově získaných vodních plochách - Stříbrném rybníku u Hradce Králové, rybníku Cígl u Broumova a písníku Siko v Opatovicích nad Labem. Na těchto vodních plochách platí mimopstruhové územní východočeské povolenky, povolenky celosvazové i celorepublikové.

Rybník „Cígl“ na Broumovsku

Zahájení rybolovu od 1.5. 2020

Na uvedeném revíru č. 451 075 Stěnava 1 platí MP povolenky Východočeského územního svazu, povolenky celosvazové a povolenky republikové.  Platný Rybářský řád Východočeského územního svazu 2020-21. Rybolov povolen pouze z levého břehu ve směru přítokové vodoteče.

Pískovna Siko

Zahájení rybolovu od 1.5. 2020

Na pískovně „Siko“ k.ú. Opatovice nad Labem. Revír je součástí revíru Labe 30 č. 451033. Na uvedeném revíru platí povolenky Východočeského územního svazu, povolenky celosvazové a povolenky republikové. Platný Rybářský řád Východočeského územního svazu 2020-21.

Stříbrný  Rybník

Zahájení rybolovu od 1.4. 2020

Na Stříbrném rybníku platí Rybářský řád Východočeského územního svazu. Rybář je povinen seznámit se s provozním řádem celého areálu.

Lovící je povinen na místě udržovat pořádek. Je zakázáno ponechat na břehu odpadky nebo je odhazovat do vody. Pří příchodu k vodě provede lovící prohlídku místa lovu, případně jeho úklid. Jinak bude postupováno tak, jako by rybář znečistil místo sám.

V období od září do června je rybolov povolen po celém obvodu rybníka. V období od července do srpna je rybolov povolen na 2 úsecích – vyznačeno tabulemi. ( viz. mapka)

Vnadění a krmení ryb je zakázáno. Zákaz vyvážení návnad a nástrah všemi způsoby, přitom není rozhodující, jaké se používá plavidlo nebo zaváží-li se návnada či nástraha plaváním.

Kuchat, škrábat a porcovat ryby v areálu Stříbrného rybníka je zakázáno.

Úlovky se zaznamenávají do revíru č. 451 058  Orlice 1.

Na Stříbrném rybníku platí mimopstruhové  krajské, celosvazové a celorepublikové povolenky.

stříbrný rybník

Info: rekreace na rybníku zde.