Přinášíme další zprávy z tréninku českých plavačkářů na MS Klubů v Polsku. Na nádrži Kluczbork v Ligota Górna má za sebou náš tým ČRS Mivardi CZ Mohelnice již čtyři dny tréninku. A jak to na místě vypadá?

Třetí tréninkový den jsme měli vylosovaný krajní box č. 15 u výpusti a přiznám se, že jsem měl velká očekávání. Na levém kraji, tedy na forhondu, seděl Mirek a od začátku se mu dařilo celkem slušně. Odchytával i větší ryby do velikosti až 800 g, ale zhruba v půlce tréninku musel odjet, protože už od rána mu bylo velice špatně a my jsme všichni napjatí jak struny, jestli se dá do víkendu do pořádku. Druhý od kraje seděl Zbigniew a chytal od začátku cílové ryby ze všech nejlépe s tím, že později ryby chytal už pouze sporadicky. Třetí seděl Kacper a až na pomalý začátek se mu dařilo chytat ryby celý trénink a nachytal asi nejvíc. Čtvrtý jsem seděl já s tím, že jsme všichni chytali odhozy. Mě se dařilo pouze půl hodiny a ulovil jsem 12 ks slušných ryb, ale potom nevím, co se stalo, ale za zbylé tři a půl hodiny jen 7 ryb.

image1 new new  image2 new

Zkoušeli jsme každý něco a moje taktika bohužel nefungovala. Poslední seděl Dušan a jako jediný zkoušel lov na děličku, a to bylo také velké trápení a spíše chytání ježdíků. Zatím samozřejmě zkoušíme, ladíme, ale myslím si, že dělička je zatím velice nefunkční taktika. Máme ještě dva tréninky, tak snad všechno klapne a hlavně doufáme, aby byl Mirek v pořádku.

image3 new new  image4

MS klubů den čtvrtý jsme měli box 4 s tím, že jsme seděli od leva Mirek, kterému už bylo mnohem lépe, Zbigniew, Dušan, já a Kacper. Zkoušeli jsme zase nějaké varianty krmení a hlavně hlín. Mirek po vlažném začátku chytal hezky, Zbigniew chytal super celý den, tedy spíše do velkého deště, který nás dnes překvapil. Potom už jsme víceméně nechytali. Dušan měl hodně špatný začátek, ale později se do ryb dostal. Já dnes opět katastrofa, protože jsem celý trénink chytal jen ježdíky a plotičky, ale možná jsme už konečně přišli na to proč, tak se těším na poslední trénink a snad konečně zase něco chytnu. Kacper jako jediný krmil i děličku a kupodivu tam ze začátku ulovil i větší ryby, nicméně později začaly brát jen malé plotičky, tak přešel na odhoz a tam něco málo ještě chytil.

image0 new new  image1 new

Navečer jsme se všichni zúčastnili slavnostního zahájení a musím tedy přiznat, že to tady mají vše celkem super zorganizované narozdíl od posledního šampionátu Masters ve Francii. Zítra poslední trénink a snad jsme vše správně vyhodnotili a jedeme naostro. Držte palce!

Přejeme českému týmu do závodu hodně úspěchů a Petrův zdar!

Roman Foret (ČRS Mivardi CZ Mohelnice), za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová