Tento víkend se konal II. kvalifikační závod na MS 2024, který proběhl na mimopstuhovém revíru č. 461 170 Oslava 3 Moravského rybářského svazu, z. s. ve městě Náměšť nad Oslavou.

Závod shrnul státní trenér Jan Kropáček:

"Akce se zúčastnilo 14 závodníků. Tentokrát nám vyšlo počasí, a co je důležitější,  spolupracovali i ryby.

Do řeky jsme vysadili krásné pstruhy duhové - tržní velikosti, chované v sádkách na volné vodě.

Mírné ochlazení a pokročilé září zajistilo, že ryby byly v parádní kondici a rybářům nedaly zadarmo ani metr šňůry. Během víkendu se ulovilo 579 pstruhů.

Připomínám, že závodníci chytají 4 x 45 minut v sobotu a 4 x 35 minut v neděli.

Chtěl bych poděkovat rybářům z Moravského rybářského svazu, z. s., pobočného spolku Náměšť nad Oslavou a zvláště panu hospodáři Jaroslavu Řezaninovi, díky kterému mohla tato akce proběhnout.

Na naší cestě k MS 2024, které bude příští rok hostit Bosna&Hercegovina, nám zbývá ještě poslední třetí kolo kvalifikačního závodu, které se uskuteční na jaře příštího roku."

Aktuální výsledky po dvou kolech vypadají takto:

Jan Kropáček - státní trenér LRU přívlač ze břehu, za ČRS Jitka Chybová