Po mistrovství světa v rybolovné technice, které se konalo v nedávné době na letišti Hosín u Hluboké nad Vltavou (závodníci ČRS získali neuvěřitelných 32 medailí), následuje další úspěch našich reprezentantů - na Světovém poháru v rybolovné technice. O tomto víkendu 14.-15.9.2019 totiž proběhl v Polsku ve městě Szamotuly šestý, a tedy i konečný (finálový) závod série Světového poháru. Předešlé závody se konaly v Tallinu, Tokyu, Oslu, Č. Budějovicích, Tolminu a nakonec v Szamotulech.

Účast si na těchto závodech hradí závodníci sami. Závodí se v kategorii mužů, žen, juniorů a juniorek. V nejprestižnější kategorii mužů obsadil 1. místo Jan Luxa (ČRS MO Č. Budějovice 3), 3. místo vybojoval také náš reprezentant Tomáš Spáčil (ČRS MO Hořovice). V kategorii žen obsadila 2. místo Lucie Kepáková (MO ČRS Bohumín) a 3. místo Ing. Zuzana Plachá (MO ČRS Ostrava). V juniorské kategorii vybojoval 3. místo Vojtěch Humpál ČRS MO Č. Budějovice 3), v dívkách obsadila 2. místo Julie Šulová (MRS) a 3. místo Jana Kovalová (MO ČRS Frýdek Místek 2 – Casting). Celkem se série Světového poháru zúčastnilo 178 závodníků.

Všem našim  sportovcům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v příštím roce.

Oddělení sportu

Rybářský zpravodaj 3x ročně informuje o nejdůležitějších událostech a změnách ve sportovním rybolovu.

Květen
kvetenzpravodajsmall