Vážené kolegyně, vážení kolegové,

vzhledem k vývoji situace, týkající se šířící se nákazy koronavirem, vyhlásila Vláda ČR na celém území ČR nouzový stav. Tento stav je platný od 12.3. 2020 14:00 hod., a to na dobu 30 dnů. Toto umožní státu efektivněji reagovat na rychle se šířící nákazu. Rád bych Vás s ohledem na tento stav informoval o dalších opatřeních, ke kterým přistupujeme s cílem snížit rizika rozšíření nákazy mezi naše členy spolku.

Obracím se na Vás jako koordinátor pro sportovní činnost Rady ČRS, z.s.:

1. Po dobu nouzového stavu budou zrušeny sportovní akce všech sportovních odborů Rady ČRS, z.s. – bez vyjímky.
  2. Sportovci ČRS, z.s. se nesmí zúčastňovat mezinárodních akcí – bez vyjímky.
  3. Rada ČRS, z.s. doporučuje všem ÚS a MO v tomto období soutěže územního, regionálního či místního charakteru nepořádat.
  4. Sportovním odborům Rady ČRS, z.s. se doporučuje včas upravit nominační kritéria v alternativách pro jednotlivé mezinárodní závody (MS, ME, atd.).
  5. Nominační kritéria na případná domácí Mistrovství ČR (Národní kolo ZU) budou plně v kompetenci  příslušných odborů Rady ČRS, z.s. či ÚS.
  6. Po dobu, dokud Vláda ČR neodvolá všechna opatření, obracejte se prosím s případnými dotazy na oddělení sportu a mládeže Rady ČRS, z.s.

Děkuji za pochopení.

PETRŮV ZDAR