Naši reprezentanti na Mistrovství Slovenské republiky juniorů v jezerním muškaření

V sobotu 25. 3. 2023 se konal 0. ročník Mistrovství Slovenské republiky juniorů v jezerním muškaření, na které jsme byli pozvaní. Vzali jsme 5 našich juniorů, objednali ubytování a v pátek před závodem jsme dorazili do Bánské Bystřice, kde se tento závod druhý den konal. Závodu se zúčastnili Michal Slavíček, Tomáš Wittner, Jakub Vedral, Fanda Hodek a Jonáš Včeliš.

Po shlédnutí závodního jezera Trout Aréna Aqualand Tornado, které je opravdu nadstandardně zarybněno pstruhy velikosti 25-70 cm, a pstruzi v podvečer sbírali snad na celé ploše jezera, jsme se odebrali na místo, kde proběhlo zahájení závodu a rozlosování. Los nám úplně nepřál a 3 kluci chytali proti sobě v jedné skupině včetně tří slovenských reprezentantů a 2 kluci v druhé skupině proti dalšímu reprezentantovi. Třetí skupina byla bez Čechů.

IMG 4930 1536x1152

IMG 4935 1536x1152

Na základě zpráv od slovenských kamarádů, kteří byli na tomto jezeře trénovat a nachytali neskutečný počet ryb, jsme si mysleli, že závod bude o tom, kdo dokáže nejrychleji zdolávat a zapisovat velký počet ryb. Opak byl pravdou. Týden před námi zde měli závod vláčkaři a na rybách to bylo opravdu znát. Kluci byli nuceni neustále měnit techniky a ryby hledat a přesvědčovat je k záběru. Od prvních kol se již sušilo, splávkovalo, mokřilo, a nakonec nás zachraňovaly mušky typu spent na 20 háčku.

IMG 4971 1536x1152

IMG 5032 1536x1152

Po velkém boji, kdy si Jonáš dokonce při odebírání ryby kompletně celý vykoupal (ale rybu podebral), jsme dopadli, si myslím, velice dobře. 2. místo Michal Slavíček, 4. místo Fanda Hodek, 5. místo Jonáš Včeliš, 8. místo Jakub Vedral a 27. místo Tomáš Wittner.

IMG 5017 1536x1152

Po skončení závodu jsme zůstali ještě na závod dospělých, který se konal v neděli na stejném jezeře. Chytání bylo velice těžké a úplně jiné než předchozí den. Někdo si s tím poradil lépe, jiný hůře. 4. místo Jonáš Včeliš, 10. místo Jakub Vedral, 21. místo Tomáš Wittner, 23. místo Michal Slavíček a 24. místo Fanda Hodek.

IMG 5023 1536x1152

Děkujeme moc kamarádům ze Slovenska, že nás pozvali a starali se o nás, moc jsme si to užili. Děkujeme dospělákům, kteří s námi jeli jako doprovod, a bez kterých by se tyto akce nedaly podnikat. A samozřejmě díky našim juniorům, kteří opravdu bojovali a dali do toho vše, i když to někdy nebylo jednoduché. Díky kluci, jste borci.

Zdeněk Glaesner (lrumuska.cz), za ČRS Lukáš Mareš