Mistrovství České republiky juniorů a žáků v rybolovné technice

Ve dnech 9.-11. 6. 2023 se na stadionu TJ Sokol Lípa nad Orlicí konalo Mistrovství České republiky juniorů a žáků v rybolovné technice. V šampionátu se utkalo 61 dětí, které bojovaly ve třech kategoriích o mistrovské tituly.

Na slavnostním zahájení přivítala závodníky na stadionu starostka Monika Vrátilová a jednatel Východočeského územního svazu ČRS Miroslav Bialek. Vyhlášení výsledků a předání trofejí vítězům šampionátu provedl předseda ČRS Karel Mach. Poprvé byla na mistrovství hodnocena mimo juniorskou a žákovskou kategorii i kategorie mladších žáků. Obě starší kategorie závodily v pětiboji, který je složen z disciplín – muška skish, muška dálka, arenberg, skish zátěž a dálka zátěž. Kategorie mladších žáků měla pouze tři disciplíny, a to arenberg, skish zátěž a dálka zátěž.

20230609 135132 002

20230610 112246 002

Mistrovské soutěže se od běžných závodů liší tím, že prvních 6 závodníků v každé disciplíně se utká v takzvaných finále, ze kterých vyjde mistr republiky. Celkovým vítězem v jednotlivých kategoriích se stává závodník s největším součtem bodů ze všech pěti, respektive 3 disciplín. Dále je na mistrovství hodnocena soutěž družstev, kdy za každý územní svaz ČRS + MRS můžou startovat 2 družstva, a to družstvo chlapců se 4 členy a družstvo dívek se 2 členy.

20230609 151532 002

20230610 170336 002

Po celé závody panovala mezi závodníky přátelská atmosféra, a i počasí závodníkům přálo. Velké poděkování za skvěle zorganizovaný závod patří především zástupci rybolovné techniky VčÚS Zbyňku Bačinovi a jeho týmu, který se postaral o hladký průběh závodu. Poděkování patří i obci Lípa nad Orlicí za velkou podporu, a to nejen finanční.

20230609 173601 002

A jak to celé dopadlo? Mistry republiky ve vícebojích se stali – Jan Bombera ÚSSMS (junior), Lucie Nejdlová ZpčÚS (juniorka), Adam Smazal MRS (žák), Nikola Dreslerová ÚSSMS (žákyně), Jan Buráň MRS (mladší žák), Markéta Marková JčÚS (mladší žákyně). V soutěži družstev si mistrovský titul v chlapcích odnáší MRS a v soutěži dívek družstvo ÚSSMS. Celkové výsledky šampionátu naleznete zde.

20230610 131219 002

Za ČRS Lukáš Mareš, Petra Hnízdilová