Na Otavě proběhlo Mistrovství ČR v muškaření

Na řece Otavě proběhlo Mistrovství České republiky v muškaření. Závodilo se v kategorii mužů, žen i družstev. Přinášíme průběh závodu, jak jej za pořadatele popsal Jiří Pech, člen Odboru LRU muška Rady ČRS za Západočeský ÚS.

Mistrovsví České republiky mužů a žen v muškaření na řece je velmi významná akce z každoročního termínového kalendáře závodního muškaře, letos vyšlo pořadatelství na náš Západočeský územní svaz. Závodní úsek byl vytyčen na Otavě 5 ve Velkých Hydčicích, ženy poměřily své zkušenosti na revíru Otava 6, který propůjčilo Klatovské rybářství díky domluvě s panem Ing. Petrem Votípkou, kterému patří velký dík za vstřícné jednání i za vodu pro naše holky (mistryně světa v muškaření) a díky patří i jihočechům za úsek Otavy 4 v Novém Dražejově. Děkujeme vám všem za propůjčení vody pro tak velkou akci, jste skvělí.

IMG 20230612 WA0021

V pátek v podvečer jsme se všichni sešli na slavnostním zahájení a losování, poté se závodní týmy rozjely po okolí na svá ubytování, kde se důkladně připravily na nadcházející den, někteří se připravovali i dlouho do noci. Máme skvělý tým lidí, kteří jsou ochotní na takových akcích pomoci, my jsme si rozdělili závodní úseky a na nich jsme se starali o pohodu a bezpečí závodníků a dohlíželi na hladký a bezproblémový průběh závodu.

IMG 20230610 WA0006  IMG 20230612 WA0023

Sobotní průběh závodu byl od začátku dokonalý. Ryby braly hned po zahájení v 9 hodin a první krásné úlovky na sebe nenechaly dlouho čekat. Do oběda to šlo jako po drátkách, po obědě už začalo jezdit poměrně hodně vodáků a začalo se dělat trochu dusno. Ačkoliv všechny radary ukazovaly, že se nám přeháňky vyhnou, tak opak byl pravdou. Kolem půl páté udeřila obrovská průtrž mračen, která bleskově přiletěla, polámala kdejaké větve ze stromů, které začaly padat do vody i na prostory kolem. Závod byl z bezpečnostních důvodů okamžitě ukončen, závodníci doslova vytaženi z vody. Životy a zdraví všech závodníků a rozhodčích jsou na prvním místě, ať se to někomu líbí nebo ne. Ryb se ještě nachytá spoustu, ale řešit zranění nebo zásah bleskem nebo snad ještě horší věci bychom jako pořadatelé tedy nechtěli.

IMG 20230612 WA0022

Začaly se tedy sčítat výsledky ze všech sobotních kol a závodníci se už pomalu připravovali na neděli, která pro ně byla rozhodující. Až do posledního kola bylo vše nejisté. To co fungovalo v sobotu, bylo v neděli jinak, kde v sobotu ryby braly, v neděli vůbec. Zajímavý a těžký, ale z našeho pohledu krásný závod. Tak to má být, je to přeci mistrovství republiky, jednoduché by to chtěl mít každý.

IMG 20230611 WA0169

V neděli v 16 hodin bylo dobojováno a začalo se sčítat, balit a uklízet. To je také pěkný kus práce, než je definitivně hotovo. Výsledky se vytisknou, vyvěsí a všichni si je prohlédnou. Teď je čas na nějaké reklamace, ty však nebyly, a tak došlo na vyhlašování. Přesně v 18 hodin bylo jasno o vítězích i vítězkách.

Medailová umístění v kategorii žen:

1. Kateřina Švagrová (Jihočeský ÚS)

2. Markéta Procházková (Západočeský ÚS)

3. Tereza Rutová (ÚS města Prahy)

Medailová umístění v kategorii mužů:

1. Tomáš Adam (Moravskoslezký ÚS)

2. Antonín Pešek (MRS)

3. Tomáš Langer (ÚS města Prahy)

Medailová umístění v kategorii družstev:

1. Moravský rybářský svaz A

2. Jihočeský územní  svaz

3. Středočeský územní svaz

Kompletní výsledkové listiny naleznete zde.

IMG 20230610 WA0013  IMG 20230610 WA0025

Obrovská gratulace vítězům, ale ta vlastně patří všem, kdo jste s námi strávili tak krásný víkend. Budeme se zase těšit na nějaké podobné akci, třeba hned koncem srpna zase v Hydčicích na Západočeském poháru. Bylo nám ctí, uspořádat pro vás tento závod a věříme, že jste byli všichni spokojení, i když jste zrovna letos třeba nevyhráli. Všichni co jste tam byli, jste stejně frajeři i bez medaile.

Děkuji celému týmu ve složení Silvie Havlíková, František Havlík, Josef Kanta, Kamil Dvořák, Nikča Dvořáková, Vašek Donal za pomoc a podporu a děkuji všem co se přišli podívat.

Za ČRS gratulujeme všem medailistům, všem závodníkům patří poděkování za účast na šampionátu. Děkujeme také pořadatelům za hladký průběh závodu.

Jiří Pech (člen Odboru LRU muška Rady ČRS), za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová