Česká juniorská reprezentace v mušce trénuje na MS

Čeští junioři mají za sebou první dny tréninku na letošním MS juniorů v muškaření. Šampionát se bude konat v Bosně a Hercegovině v termínu 16.-23. 7. 2023. Přinášíme zprávy z tréninkových dní.

Českou republiku reprezentují muškařští junioři v sestavě: Jakub Rouče, Michal Slavíček, Tomáš Nový, Jonáš Včeliš, David Sušil, Štěpán Vokáč (náhradník), Martin Musil (státní trenér), Martin Vlk (manažer týmu).

image0

Na naší závodní řeku Bunu se dnes vůbec na trénink nedostaneme, tak musíme hledat alternativy. I když krátkou večerní rybařinu jsme první den stihli. Ryb poměrně dost, ale těžká řehole.

image4  image3

Další den jsme na ryby vyrazili brzy ráno, sice mimo závodní čas, ale údajně měla být aktivita ryb lepší. No....nebyla. Přes den se rybařit nedá. Teploty přesahují 40°C. Takže přes den vázání mušek a odpočinek. Večerní "suché" kolo bylo podobné jako "velmi aktivní" ráno. Prostě špatný. Počty jsou v jednotkách kusů místních "pastrmek". Zítra nás čeká jezero.

image1  image5

Další tréninkové dny se nesly stále ve znamení velkého horka. Nicméně jezero nás mile překvapilo. Chytli jsme poměrně dost duháčků a hodně bílé ryby. Docela jsme přišli i na styl a způsob chytání. Včera jsme byli na celodenním tréninku na řece Neretvě. I tam to bohužel nebyla žádná sláva, ale každý si ryby chytil. Nejzajímavějším úlovkem byl místní endemit pstruh měkkoústý, kterého chytil Martin Vlk. Na druhou stranu by to údajně měl být nejpodobnější trénink vzhledem k závodnímu úseku. Dneska se chystáme až na odpolední rybolov, takže vážeme a odpočíváme. Část půjde na Bunu (spodní kousek tréninkového úseku) a část na Neretvu a jezero.

image2 new  PHOTO 2023 07 12 21 29 20

Přejeme české juniorské reprezentaci hodně úspěchů a Petrův zdar! O dalším průběhu šampionátu budeme informovat.

Martin Musil (státní trenér), za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová