V jižních Čechách bylo dnes zahájeno MS juniorů a kadetů v rybolovné technice

Dnes bylo zahájeno v Českých Budějovicích Mistrovství světa juniorů a kadetů v rybolovné technice. Pořadatelem je MO ČRS České Budějovice 3 a hlavním organizátorem Josef Luxa, který již pořádal několik světových šampionátů.

Slavnostního zahájení se za Český rybářský svaz zúčastnili předseda ČRS Karel Mach, jednatel Jihočeského ÚS a předseda Odboru mládeže Rady ČRS Jiří Marek a předseda Odboru rybolovné techniky Rady ČRS Marek Bařtipán. Za mezinárodní federaci ICSF přivítala všechny závodníky bývalá reprezentantka ČR Alena Kläusler, nyní seniorská reprezentantka Rakouska. Zahájení se zúčastnila také primátorka statutárního města České Budějovice Dagmar Škodová Parmová.

PHOTO 2023 07 13 18 00 47

PHOTO 2023 07 13 18 00 44

PHOTO 2023 07 13 18 00 43

V pátek jsou na pořadí disciplíny muška skish, arenberg, muška dálka a muška obouruč. V sobotu přijdou na řadu disciplíny skish zátěž, zátěž dálka obouruč, dálka zátěž jednoruč. Českou republiku budou reprezentovat kadeti David Nejdl, Jan Bombera ml., Vojtěch Humpál, Milan Sepekář, Adéla Buráňová a Natálie Kepáková. Za juniorskou kategorii pak Lucie Nejdlová, Eliška Vladyková, Jakub Schleiss, Robert Traj, Ondřej Honzírek, Dominik Dresler, Vojtěch Kisiov a Jaroslav Malíř. Reprezentaci doplňují státní trenér Karel Světelský a jeho asistenti Jiří Plachý, Jan Bombera st., Miloslav Krejčí a Tomáš Buráň.

PHOTO 2023 07 13 18 04 31

PHOTO 2023 07 13 18 00 47 1

Držíme palce české reprezentaci juniorů i kadetů a přejeme mnoho úspěchů na domácí půdě! O vývoji šampionátu budeme dále informovat.

Za ČRS Lukáš Mareš, Petra Hnízdilová