Zpráva českého týmu z průběhu MS klubů v plavané

Tým ČRS Mivardi CZ Mohelnice nám zaslal zprávu ze samotného průběhu závodu. Pojďte se s námi ještě jednou podívat na dějiště světového šampionátu do Polska.

První sobotní závod týmu ČRS Mivardi CZ Mohelnice. Už dnešní losování nevěštilo nic dobrého, protože los celkem nic moc. Mirek seděl na A 23 a celý závod se mu nedařilo pravidelně ryby chytat. Zbigniew na B 8 ze začátku ryby chytal, ale nějak mu odjely a dochytával jen málo. Dušan na C 31 se do ryb také nedostal. Kacper na D 16 od začátku ryby pravidelně chytal a zaslouženě vyhrál.

PHOTO 2023 07 25 10 03 21 1 PHOTO 2023 07 25 10 03 21 4

Já vylosoval E 2 a první co mě zajímalo, jestli je to ještě ta hloubka, ale kolega ze Slovenska mi řekl, že můžu být klidný, protože to hloubka není. Po rozdělání 5 odhozů jsem začal měřit a ejhle i na 20 metrech víc jak 5 m hloubka, takže jsem odhozy zavrhl a šel chystat děličku. Po dvou hodinách trápení mi ryba přijela a nakonec z toho byla cenná 1. Tým celkově 16 z 36 týmů což není úplná tragédie, ale zítra máme co zlepšovat. První jsou zatím Italové, druzí Povážská (mistři Evropy), třetí Timár mix z Maďarska, “zatím” čtvrtí Crazy Boys a pátí kluci z Komárna. Je vidět, že Čechoslováci jsou super rybáři, tak fandíme, ať jsou na bedně všichni.

PHOTO 2023 07 25 10 03 21 5  PHOTO 2023 07 25 10 03 21 6

Ani v neděli jsme neměli štěstí na los a Kacper bral na sektoru A číslo 16 a musím uznat, že jako jediný z týmu se s tím dokázal super srovnat a opět svůj podsektor vyhrál. Škoda, že se na klubech nehodnotí jednotlivci, protože by pravděpodobně vyhrál. Na B bral Dušan místo vedle forhondu, ale už z tréninku jsme věděli, že tam ryby neberou a byla z toho sektorová 12. Sektor C bral Mirek 25 a ani on se s tím nedokázal srovnat a byla z toho 11. Na D bral Zbigniew číslo 16 a bohužel ani v neděli nedokázal chytat jako v trénincích a bylo z toho 13 místo. Já bral opět nízké E 6 a tentokrát jsem nevsadil vše na děličku, ale od začátku jsem se snažil krmit i odhoz. Bohužel se mi za celý závod nepodařilo odchytit nějakou bonusovou rybu (narozdíl od sousedů) a byla z toho sektorová 14. Náš tým se tam umístil na celkovém 19. místě.

PHOTO 2023 07 24 22 35 36

Tímto chci na závěr poděkovat pořadatelům za super zorganizovaný šampionát na této krásné a složité vodě. Také chci pogratulovat všem co dokázali proměnit tento velice náročný týden v medaili s tím, že mám obrovskou radost, protože když už se nedařilo Mivardi CZ tak se dařilo druhému českému týmu a Crazy Boys skončili na fantastickém druhém místě. Dále bych chtěl poděkovat celému týmu a firmě Mivardi a Gliny Gorek za podporu a spolupráci. Také všem lidem, kteří nám celý týden pomáhali, protože bez této pomoci by se takto fyzicky náročný týden zvládal jen velice těžce. Dále chci poděkovat ČRS za podporu a možnost se takové akce zúčastnit.

image2

Gratulujeme všem medailistům, zároveň děkujeme za reprezentaci na světovém šampionátu. Velké poděkování patří Romanu Foretovi za aktuální a vyčerpávající průběžné informace z místa konání závodu.

Petrův zdar!

Roman Foret (ČRS Mivardy CZ Mohelnice), za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová