Stříbrný tým z MS klubů v plavané v Polsku

Dnes jsme obdrželi zprávy také od druhého českého týmu Crazy Boys Maver z Mistrovství světa klubů v plavané. Zavítejme tedy s Romanem Pokorným ml. do tohoto závodního prostředí z pohledu druhého českého týmu, který přivezl domů stříbrné medaile.

V uplynulém týdnu jsem se zúčastnil mistrovství světa klubů v plavané v Polském městě Kluczbork. Soutěžil jsem zde s týmem Crazy Boys Maver. Tohoto mistrovství se zúčastnilo úctyhodných 36 družstev. Bylo by to největší mistrovství světa klubů v historii, ale bohužel z kapacitních důvodů tratě, museli pořadatelé některá družstva odmítnout.

Nastupovali jsme ve složení – Petr Klásek, František Hanáček, Roman Pokorný ml., Denis Secula a Josef Konopásek. Na břehu nám pomáhali – Roman Pokorný st., Michal Marek, Michal Koleň, Martin Kejst, Audrey Secula a o víkendu musel Michala Marka zastoupit místní závodník a náš kamarád Slawek Tomczak. Michal Marek byl nucený v pátek v noci odjet domu, kvůli vážným zdravotním problémům, díky bohu už je v pořádku.

Tréninkový týden nám začal v pondělí, kdy jsme se poprvé podívali na krásnou trať na nádrži Mlýnská, okolo celého jezera byl kamenitý břeh, který neusnadňoval pohyb na lovném místě, ale zároveň vytvářel rovné podmínky pro všech 36 družstev, která se zde utkala o to nejcennější.

MS Polsko 2

MS Polsko 6

Již během tréninkového týdne se nám ukázal jako nejúčinnější lov na matchové pruty s anglickým splávkem ve vzdálenosti 20-40 m, dle lovného místa. Museli jsme se během týdne přizpůsobit lovu na místech okolo celého jezera, kde bylo potřeba najít si tu správnou hloubku – maximálně 2,5 m, v hlubších částech se nevyskytovala ryba vůbec, a proto jsme se vždy museli přizpůsobit vzdáleností lovu od břehu.

Do sobotního závodu jsme nastupovali s pozitivní náladou a opticky dobrým losem, který nás poslal do správných míst jezera. Sobotní závod jsme zakončili s následujícím výsledkem – sektor A – Denis Secula – 7. místo, sektor B – Roman Pokorný ml. – 4. místo, sektor C – Josef Konopásek – 1. místo, sektor D – František Hanáček – 5. místo, sektor E – Petr Klásek – 2. místo.

MS Polsko 1

Po sobotní závodě jsme se usadili na 4. místě, věděli jsme, že jsou za námi i před námi družstva, která budou chtít bojovat a budou riskovat, aby dosáhla svého vysněného cíle a proto jsme se rozhodli nic neměnit a se stejnou taktikou i mentálním nastavením nastoupit do nedělního závodu.

Nedělní závod jsme zakončili s následujícími výsledky – sektor A – František Hanáček – 12. místo, sektor B – Roman Pokorný ml. – 2. místo, sektor C – Josef Konopásek – 9. místo, sektor D – Denis Secula – 1. místo, sektor E – Petr Klásek – 1. místo. V neděli byla ryba mnohem letargičtější a nebrala tak jako celý týden, možná proto se nepodařilo družstvům před námi udržet svoje pozice, až na vítězný tým Itálie a poskočili jsme na konečné 2. místo.

V celém týmu nastala neuvěřitelná radost, protože v takto kvalitně obsazeném závodě, kde jsou špičky ze všech států, je to historický úspěch.

MS Polsko 4

MS Polsko 5

Chtěl bych poděkovat našim rodinám, přátelům, břehařům, kteří s námi strávili celý týden, protože bez nich by to nikdy nebylo možné. Dále bych chtěl poděkovat za podporu Českému rybářskému svazu, Františku Hanáčkovi – dovozci značky MAVER a všem členům našeho stříbrného týmu.

Gratulujeme celému týmu Crazy Boys Maver ke stříbrným medailím ze světového šampionátu a děkujeme za reprezentaci.

Roman Pokorný ml. (Crazy Boys Maver), za ČRS Lukáš Mareš