Čeští junioři nabírají na MS cenné zkušenosti, U15 na 9. místě

Obdrželi jsme poslední zprávy z kategorie U15 na MS v plavané juniorů. Přinášíme souhrn posledního kola z portugalského šampionátu.

Dnešní závod byl o trošku jiný než včerejší. Chytalo se méně ryb a spíše menší. Občas nějaká menší parma ale i větší, která dokázala amortizéry vytáhnout na prostředek řeky. Nám se moc nedařilo chytat menší karásky a kapříky. Jen pro představu velikost 8 až 15 cm. Za to, když jsme měli rybu, byla to parmička. Což byl cíl našeho lovu. Bohužel k parmičkám, které nepřicházely tak často, bylo potřeba chytat i ty drobné ryby, a ty nám nešly. Taktéž počasí sebralo spoustu sil a zamotalo nejednu hlavu. Teplota 42 °C a chytat 3 hodiny a kategorie U20 a U25 dokonce 4 hodiny dalo fakt hodně zabrat.

5e745968 ac99 4ac3 8a77 90036d85cdb8 9cc1ff01 407f 46ac 89c8 c9adaf71519b

Pokud se podíváte na celkové hmotnosti, uvidíte, že rozdíly mezi závodníky ze zadních příček a z těch prostředích jsou opravdu malé. Proto my jsme dnes brali takto Zdenda 7. místo v sektoru, Terka 8. místo v sektoru, Lukáš 9. místo v sektoru, Helča 4. místo v sektoru. Celkově Helenka 17. místo, Zdenda 22. místo, Terka 28. místo, Pavel 41. místo a Lukáš 44. místo. Celkově v týmech 9. místo se stejným součtem jako 8. místo.

ff8a721f 9e2e 4407 8b0f 09e53f8b65cc  c8caed7c caa0 40c7 824d 0e530eafb0d4

Celkově hodnotím účast jako obrovskou zkušenost. Makali jsme každý den na tréninku a večer navazovali udice. Nevzdali jsme to ani jeden den a ani po včerejších výsledcích. Také byl velký rozpor v informacích, které jsme před závodem získávali celý půlrok. Z chytání jen na odhozy a lepených červů bylo najednou rychlostní chytání malých ryb na děličky a bez žížal nemělo ani smysl nastoupit. Ještě, že jsme na poslední chvíli zajistili žížaly alespoň na závod.

135a87f5 87d7 40fb b943 5952d27c9082

Z individuálních úspěchů si vážím Helenky a Zdendy, kteří opravdu mohli konkurovat a nechali za sebou i větší státy s tradicí v lovu na plavanou. V neposlední řadě musím podotknout, že většina týmů měla s sebou opravdu veliké množství doprovodných pomocníků, než jen dva trenéry a jednoho řidiče. Děkujeme za důvěru a Vaši podporu. V neposlední řadě děkujeme sponzorům a všem, kteří nás vybavili a pomohli.

Za ČRS děkujeme celé juniorské sestavě za reprezentaci na světovém šampionátu a přejeme, aby získané zkušenosti co nejvíce využili v další závodní činnosti.

Jan Hozman, za ČRS Lukáš Mareš