Na Sázavě a Blanici Vlašimské proběhlo 2. kolo extraligy v přívlači

O víkendu se uskutečnilo 2. kolo extraligy v přívlači. Závod proběhl na revírech Sázava 6 a Blanice Vlašimská 1 a 2. Pořádajícím byl za MO ČRS Český Šternberk Josef Prokop.

Ze závodů extraligy se odhlásil jeden tým, a tak do samotného závodu nastoupilo 13 týmů napříč celou republikou. Z důvodu nepřízně počasí týden před závodem se Sázava a Blanice zakalily a zvedly. Panovaly tak obavy z toho, jak budou samotné závody probíhat, a zda ryby budou brát, aby to nedopadlo jako v předešlých letech, kdy nám počasí zkomplikovalo nejeden závod. Počasí se ale v půlce týdne umoudřilo a řeky začaly klesat a čistit se.

367403845 7637109182982101 4353616187469916717 n

367420432 7637109186315434 7662537022384349979 n

Naši nejzkušenější závodníci z extraligy přívlače podávali vynikající výkony po celou dobu závodu a odměnou pro ně bylo, že si krásně zachytali a nachytali celkem 2 131 ks ryb. Mezi úlovky se nejčastěji řadil jelec tloušť, dále pak okoun, bolen, ouklej, štika, ježdík, plotice a hrouzek. Největší rybou v sobotu byl bolen 540 mm, kterou ulovil Milan Měsíček. V neděli byl největší rybou tloušť 415 mm, kterého ulovil Miroslav Navrátil.

367446609 7637109176315435 2531274309818544611 n 367417422 7637109166315436 4265934709626668972 n

Závod ovládl a zvítězil tým Lužnice Team MO ČRS Tábor "C" ve složení Jan Nový a Patrik Daneš. Na druhém místě skončil tým MO Mladá Boleslav ve složení Oto Hlaváč a Pavel Vokál. Třetí skončil domácí tým ČRS MO Český Šternberk ve složení Josef Prokop a Ondřej Havel. Dále pak ještě byli vyhodnoceni 3 nejlepší závodníci 2. kola extraligy a těmi byli 1. Jan Nový, 2. Oto Hlaváč a 3. Vladimír Doubrava. Kompletní výsledky naleznete zde.

IMG 20230814 WA0033

IMG 20230814 WA0011

Závody probíhaly v poklidné a přátelské atmosféře a doufám, že všichni zúčastnění byli spokojeni. Závěrem bych chtěl moc poděkovat sponzorovi Přívlač Vlašim a Lukáši Kubínovi a mé rodině za pomoc při organizaci celého závodu.