Ženská reprezentace v plavané se připravuje na MS

V termínu 21.-28. 8. 2023 proběhne 29. Mistrovství světa žen v plavané. Šampionát se letos koná v Srbsku ve městě Apatin na kanálu Dunavac.

Kanál Dunavac má průměrnou hloubku u břehu 1-1,5 m, ve vzdálenosti 10 m pak 2-3 m. Proudění vody v Dunavacu je pomalé, je však ovlivněné výškou vody v Dunaji. Břeh je zpočátku kamenitý, pak přechází v bahnitý. Hlavními druhy ryb jsou cejn velký, ouklej obecná, plotice obecná, karas a kapr.

Snímek obrazovky 2023 08 18 072415 Snímek obrazovky 2023 08 18 072440

Snímek obrazovky 2023 08 18 072459

Snímek obrazovky 2023 08 18 072515

Česká reprezentace odjíždí na šampionát ve složení Hana Purkrábková, Markéta Nováčková, Jana Štiková, Eliška Hanyková, Týna Javůrková, Tereza Richterová. V pondělí proběhne losování treninkových boxů a do pátku pak samotné tréninky. Ve čtvrtek zahájení šampionátu, sobota a neděle závody a v neděli večer slavnostní vyhlášení.

Držíme palce českému ženskému týmu na světovém šampionátu.

Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová